Dětské kuchyňky jsou opravdovým hitem ve světě hraček. Jak vybrat tu správnou?

Dětské kuchyňky jsou opravdovým hitem ve světě hraček. Jak vybrat tu správnou?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jen máloco fascinuje malé děti tak jako to, co se děje během přípravy jídla v kuchyni. Malí pomocníci se rádi pletou pod nohama, vytahují kuchyňské náčiní ze skříněk a nejraději by se zapojili i do samotné přípravy jídel. Naopak rodiče z toho bývají nesví, protože musí být dvakrát tak bdělí, aby ve chvíli nepozornosti nedošlo k úrazu. Řešení? Zabavte své dítko v jeho vlastní bezpečné dětské kuchyňce. Vyberte pečlivě tu správnou kuchyňku a pomozte svým dětem rozvíjet jejich talent.

Dětské kuchyňky nejsou čistě holčičí záležitostí. Zabaví stejně dobře i kluky – i malí kluci totiž rádi vaří a můžou snít třeba o tom, jak se jednou stanou šéfkuchařem. Proč tedy nepodpořit jejich zájem a nedopřát jim perfektní a bezpečné zázemí na to, aby mohli začít trénovat?

Ať už máte doma malou kuchařku či kuchaře, poradíme vám s výběrem té správné dětské kuchyňky. Věrohodná zmenšenina opravdové kuchyně nabízí skvělý zážitek ze hry. Děti se při hře mohou naučit nejen vařit, ale osvojí si i řádné stolovací návyky. Dětské kuchyňky jsou tolik populární proto, že umožňují dětem zkoumat a zažít detailně svět dospělých – malí kuchtíci si mohou vyzkoušet přípravu hostiny, práci s domácími spotřebiči, ale také sklízení ze stolu, mytí nádobí nebo obsluhu myčky.

Dětské kuchyňky seženete i propracované do posledních detailů a často obsahují bohaté příslušenství. Můžete do ní dokupovat různé doplňky a potřebné komponenty, od nádobí na vaření i stolování až po imitaci potravin z různých materiálů. Dnes už nepřekvapí ani velmi realistická provedení kuchyněk s pokročilými funkcemi nebo dokonce zvukovými či světelnými efekty pro maximální zážitek.

Jak se pustit do výběru té správné kuchyňky

Dětskou verzi kuchyňky můžete pořídit dětem už od dvou let. Menším dětem vyberte spíše jednodušší modely ve výrazných barvách bez drobného příslušenství, které by snadno mohlo u malých dětí způsobit nehodu. A naopak, čím budou vaše děti starší, tím více ocení propracované, realistické detaily. Větší roli bude hrát také celkový design a neutrální barvy. Zamyslete se také nad umístěním kuchyňky. Plánujete s ní zaplnit prázdný kout v dětském pokoji? Pak pravděpodobně velikost nebude omezující faktor. Pokud však máte malý byt, kde bojujete o každý centimetr, vše si dobře spočítejte a naplánujte, aby vám kuchyňka nepřekážela v pohybu prostorem.

Neméně důležitým aspektem při výběru je i materiál. Na e-shopu Makra.cz najdete dřevěné kuchyňky, které působí reálněji než jiné například z plastu. Dřevo je pevný a stabilní materiál, což se hodí zvláště u dětí, které občas zachází s hračkami nešetrně a podrobují je různým pokusům. Budete tak mít jistotu, že se kuchyňka na vaše ratolesti při hraní nezbortí. Dětem navíc bývá struktura dřeva velmi příjemná na omak. Neváhejte vaše děti zapojit i do zařizování a vybavování kuchyňky. Budou k ní mít lepší vztah a budou pyšní na výsledek, na kterém se samy podílely.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?