Díry v rozpočtu po Vánocích pomůže překlenout půjčka. Pozor však na nevýhodné nabídky!

Díry v rozpočtu po Vánocích pomůže překlenout půjčka. Pozor však na nevýhodné nabídky!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vánoční svátky jsou za námi a s novým rokem čeká mnoho rodin omezení výdajů. Letošní svátky vyšly dráže než v předchozích letech, a to zejména kvůli masivnímu zdražování potravin, služeb a zboží obecně. Dopady Vánoc tak pravděpodobně mnozí pocítí ještě v následujících týdnech, pomoci překlenout toto období může i půjčka.

 

Za tímto účelem jsou k dispozici tzv. krátkodobé půjčky, které se vyznačují jednak poměrně malým rozsahem vypůjčených peněz a také krátkou dobou splatnosti. Často je také nejvýhodnější splatit je naráz, nikoli po částech.

 

Krátkodobé půjčky v současnosti nabízí několik bankovních i nebankovních poskytovatelů a je poměrně jednoduché se v nabídce ztratit. Které údaje jsou pro vás ty nejdůležitější a kde je hledat? Nejsnazší je využít online srovnávače půjček.

 

Na Porovnej24.cz v sekci půjčky jednoduše stačí zadat kolik si potřebujete půjčit a web vám automaticky seřadí dostupné nabídky. Na první pohled pak vidíte obecné údaje o půjčce a pro více informací se stačí prokliknout přímo na stránky poskytovatele. Výhodou je záruka férového jednání, Porovnej24.cz spolupracuje jen se solidními poskytovateli, což vám pomůže vyfiltrovat neférové nabídky.

 

Samotné sjednání půjčky pak probíhá již přímo přes poskytovatele a je třeba si pečlivě prostudovat základní informace o půjčce. A zatímco u dlouhodobých půjček je nejvíce vypovídajícím údajem RPSN, v případě krátkodobých půjček se s ním těžko pracuje. RPSN se totiž běžně uvádí na období jednoho roku, a tak v těchto případech není zcela relevantní. Nepanikařte tedy, pokud bude u konkrétní půjčky RPSN vysoké.

 

Zajímat by vás měla spíše úroková sazba a konkrétní podmínky. Ve smlouvě hledejte údaje o možnosti odložení půjčky a zda je možné platbu rozložit do několika splátek v případě, že byste nezvládli dát dohromady celou částku do doby splacení. Pozor však na tyto výjimky, které vás mnohdy stojí další peníze. Vysoké jsou obvykle i poplatky za prodloužení doby splatnosti.

 

Před samotným sjednáním půjčky si také dobře rozmyslete, zda jste opravdu schopni peníze v termínu vrátit zpět a v žádném případě si nepůjčujte u pochybných dodavatelů, kteří nabízí až podivně výhodné nabídky. V současnosti je rychlé vyřízení online standardem a svým klientům ho nabízí i tradiční české banky, případně hned několik nebankovních, avšak solidních institucí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?