Dlouhé podzimní večery v kulisách středověku v Dětenicích. Pro děti zdarma!

Dlouhé podzimní večery v kulisách středověku v Dětenicích. Pro děti zdarma!

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léto s konečnou platností předalo vládu podzimu, který se pomalu, ale jistě hlásí o slovo s klesajícími teplotami, krátícími se dny a nevlídným počasím. S kazícím se počasím přímo úměrně ubývá možností, jak trávit čas venku. To ale neznamená, že by nadcházející roční období muselo být ve znamení nudy! Naplánujte pro vaše děti na jeden z podzimních víkendů netradiční program, kde si užijí nových zážitků a dobrodružství do sytosti.

S novým školním rokem dětem ubývá času na hraní a zábavu a naopak přibývají školní starosti povinnosti. Chladné teploty a brzké stmívání děti nutí trávit více času doma, kde jsou možnosti jak se zabavit omezené. Čeká nás mnoho dlouhých podzimních večerů a volných víkendů, a tak by byla škoda je nevyužít a dětem nepřichystat zábavný program plný zážitků, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Středověk za Prahou

Jen malý kousek za Prahou směrem na Jičínsko se rozkládá proslulá obec Dětenice, která do historie zážitkové turistiky vstoupila otevřením úplně první středověké krčmy. Od jejího otevření v roce 2003 už uplynul nějaký ten čas. Lovce netradičních zážitků dnes už láká k návštěvě celý dětenický resort zahrnující místní pozdně barokní zámek, pivovar, výstavu Dětenické peklo, rytířské turnaje a středověký hotel. Vítány jsou i děti, pro které je připravený speciální program. Hodné děti se nemají čeho bát, nudit se nebudou ani dospělí návštěvníci.

Strašidelný víkend pro děti zdarma

Kromě toho si resort Dětenice na listopad pro děti nachystal víkendové akce s názvem Dětenice dětem. „Rozhodli jsme se dětem začátek školního roku, tradičně spojený s koncem radostné zábavy a návratem vyučování a domácích úkolů, zpříjemnit, a proto jsme pro ně v listopadu připravili víkendový program zdarma,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „Každou sobotu a neděli budou mít děti do 15 let vstup na dětenický zámek zdarma. V sobotu jsou pro malé návštěvníky přichystány speciální zombie prohlídky. Doprovod jim totiž budou dělat zombíci či oživlá hraběnka z 18. století. Během prohlídky, při které je bude mrazit v zádech, navštíví 14 plně zařízených pokojů a uvidí život šlechty na typickém vesnickém panství v 18. století,“ láká rodiny s dětmi Ondráčková. Vstupy zdarma pro děti do 15 let platí i pro místní pivovar a rytířské turnaje. „A jako příjemný bonus k tomu budou mít navíc oběd nebo večeři. Těšit se mohu na krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a míchaným zeleninovým salátem,“ doplňuje Ondráčková.

Po nabitém programu se s dětmi nemusíte trmácet nazpátek domů. Můžete přenocovat ve středověkém hotelu, kde v noci straší, nebo v hotelu Rustikal. Na noc strávenou v hotelu dozajista nezapomenou dospělí ani malí návštěvníci už jen díky působivým interiérům. Na pokoj ve středověkém hotelu vás doprovodí světlonoš, a jakmile vystoupáte po dřevěných schodech do patra, dýchne na vás vůně dřeva a hořících svící. Překvapit by vás nemělo ani kamenné koryto na mytí rukou, toaleta vyhlížející jako suchá latrína a sprchový kout s konví na teplou vodu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?