Domácí tvoření, které zvládnou všichni

Domácí tvoření, které zvládnou všichni

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Obdivujete při návštěvách u známých nejrůznější po domácku vytvořené dekorace, ale sami si na žádné výrobky netroufáte? Možná jen na začátek míříte moc vysoko. Přinášíme vám tři tipy na domácí dekorace, ke kterým nebude potřeba pořizovat bůhvíjak nákladné vybavení a které zvládne úplně každý.

 

Domácí dekorativní svíčka

K vlastním svíčkám budete potřebovat vosk, knot, plíšky, esenciální olej podle vlastních preferencí (na začátek vyzkoušejte například levanduli nebo rozmarýn), sklenici (například od zavařovaček nebo starou skleničku na pití) a něco na ozdobu sklenice. Zkuste vymyslet něco tematického, máte-li například svíčku vonící po levanduli, bude se krásně vyjímat bílo-fialová stužka, lýkový provázek nebo větvičky sušené levandule. Nebo na louce nasbírejte nějaké kvítí, které necháte usušit a následně použijete rozdrobené sušené květy nahoru na vosk. K uchycení dekorací na svíčku pak pořiďte buď lepidlo na sklo nebo je jednoduše umístěte za stužku či provázek. Vosk poté rozpusťte ve vodní lázni, ke dnu skleničky umístěte plíšek s připevněným knotem. Ten si například kolíčkem podržte ve vzpřímené pozici a vosk přelijte do skleničky. Nakapejte esenciální oleje, případně dekoraci a promíchejte. Nechte obalené suchou utěrkou alespoň den vychladnout, následně zastřihněte knot a máte hotovo.

 

Věnec na dveře

Věnec na dveře je nesmrtelnou dekorací a lze vytvořit v jakémkoli ročním obdobím. V létě se bude vyjímat ze sušeného lučního kvítí. To můžete buď nasbírat a následně usušit nebo zamiřte do vašeho oblíbeného obchodu pro kreativce, kde lze často sušené kvítí zakoupit. Mají ho například v obchodech Idea Creative, které se nachází v Plzni, Berouně a Kladně. Poté budete potřebovat už jen základní korpus na věnec (volte z polystyrenu nebo slámy, se kterými se začátečníkům bude lépe manipulovat), drátek a nůžky. Následně si na věnci udělejte očko, za které ho poté pověsíte, a po celém obvodu obmotejte drátek, za který umístíte kvítí. To zastřihněte tak, aby mělo všechno stejnou délku. Následně už jen postupujte po celém obvodu věnce a každý svazeček umístěte stonky za drátek a připevněte také drátkem. Snažte se, aby byl drátek co nejméně vidět.

 

Dekorativní květináč

Nudí vás vaše květináče? Není nic jednoduššího než si je trochu vyšperkovat. Potřebovat k tomu budete například jutu a nejrůznější stužky. Ty připevníte ideálně tavnou pistolí. Pozor však při jejím používání, abyste se nespálili a neušpinili zbytek interiéru. Dejte si pod květináč proto noviny, které ochrání podlahu. Máte-li nějaké závěsné dekorace, můžete je pověsit na mohutnější květiny a vyrobit si také můžete ozdobné cedulky, které se zapíchávají do hlíny. Na ně můžete například napsat, co je to za květinu a jak dlouho ji máte nebo jak často je třeba ji zalévat. Na cedulky bude nejideálnější černý nebo jinak barevný tvrdý papír, který jednoduše nastříháte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?