Dovolená na vodě

Dovolená na vodě

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

To, co se vám jako první vybavilo po přečtení nadpisu, něco vypovídá o vás samotných.

Pokud výše uvedené slovní spojení vnímáte jako nejisté období, kdy možná budete mít volno a snad se někam s někým vypravíte, nepatříte pravděpodobně k fanouškům vodáctví. Pokud jste si vybavili dovolenou na plavidlech rozličných typů, na kterých budete sjíždět řeky, tykat si s ostatními projíždějícími vodáky a halasně je zdravit vodáckými pozdravy, pak patříte k početné skupině Čechů milujících v létě sjíždění řek.

Mluva skalních vodáků, kteří jsou věrní svým laminátkám ztěžklým mnohaletým záplatováním, se v kouři večerních ohňů mísí s novodobými písničkami od kapely Kryštof, které hrají mladí kytaristi z plastových lodí z místních říčních půjčoven. V kempech u řeky vedle sebe stojí stará celtová áčka na pádlech a stanové polokoule z nanomateriálů.

Vodácká svornost je pak o to dojemnější, když postarší dáma v pruhovaném modrobílém tričku zkušeně masíruje namožené rameno úpícího mladého vodáckého greenhorna a na závěr mu ještě věnuje vlastní krabičku Wobenzymu na jeho další pohmožděniny, včetně oteklého naražené zápěstí. Dobře ví, že spoustu věcí na vodě sice vyřeší „tekutá deka z Božkova“, ale na rychlé splasknutí opuchlin a na spáleniny jsou osvědčené enzymy.

Až chlapec pojede příště, bude už vědět, že brát si s sebou značkové oblečení na vodu není potřeba. Naproti tomu lék, který mu umožní zbavit se bolesti, zrychlit hojení a chopit se zpátky pádla, kytary a krásné dívky, je povinná výbava, která patří do sucha sudu ke spacáku, náhradnímu tričku a ponožkám.

Úspornost kvůli omezenému místu při plavbě bez motorizované podpory, ale vlastně kamkoli do kufru na dovolenou, velí přibalit pouze cestovní balení léku Wobenzym pro dvě osoby na jeden týden. Stačí také odsypat příslušné množství na danou dobu. Doporučené dávkování je 2x denně 7 dražé z velkého balení pro posílení imunity preventivně ještě před startem dovolené.

A závěrem ještě jedna vodácká moudrost: pozdrav ahoj má krásnou historii. Zdravili se jím první námořníci z lodě na loď a znamenal Ave HOnorem Jesus.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?