Dovolená v druhé polovině léta

Dovolená v druhé polovině léta

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Ten, kdo si umí počkat, jede na dovolenou až v srpnu. Nebo také ten, komu dříve dovolenou nadřízený prostě nepovolil… Každopádně se my, srpnoví dovolenkáři, vypravujeme na rekreaci za smutného mručení těch, kteří už vytoužené dny volna mají za sebou.

V srpnu není nejvhodnější jet do Itálie, která má právě celý tento měsíc prázdniny a stává se v mnoha ohledech ještě uvolněnější, rozumějte nespolehlivější, než obvykle.

Snad s výjimkou Benátek. Pokud jste je ještě neviděli, je škoda promarnit poslední chvíle jejich existence, než se začnou řítit do moře, podemílány vlastními splašky, nebo než se odtud odstěhují poslední místní obyvatelé a Benátčany definitivně nahradí mezinárodní hoteliéři a lační turisté. Připravte se, čeká vás nápor na psychiku i fyzičku, neboť hluk desetitisíců turistů a lodí vyšších než slavný San Marco rozvibruje nejen gondoly a dlažbu na náměstích, ale i vás samotné.

Ať už o dovolené plánujete jakékoli zážitky, shodneme se na tom, že během čerpaného volna není žádoucí onemocnět či přijít k úrazu. Už takhle stačí, že od delšího sezení v jedné pozici během cestování očekáváme oteklé nohy. Je třeba předem najít vhodnou nekonfliktní formulaci, jak přimět řidiče, aby nastavil klimatizaci tak, abychom neopustili autokar s rýmou nebo angínou. Mějte případně s sebou kromě jiných osobních nezbytností i léky a deku.

Zkušení cestovatelé například nevezou Wobenzym jen pro případ rychlejšího hojení nežádoucích poranění, zhmožděnin a spálené kůže po přehnaném opalování, ale nasazují enzymoterapii už před cestou na rozpohybování lymfatického systému. Funguje to jako prevence otoků a posílení celkové imunity.

Kdyby bylo nutné nasadit v průběhu dovolené antibiotika, lék Wobenzym znásobuje jejich účinnost, prokazatelně zkracuje průběh nemoci a hojení zasažených tkání. Co se velikosti balení týče, na dovolenou je výhodné balení Wobenzymu s 200 dražé, které vystačí na čtrnáctidenní léčbu jedné osoby, anebo rodinné balení s 800 dražé.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?