Jak docílit objemu u jemných a věčně poletujících vlasů

Jak docílit objemu u jemných a věčně poletujících vlasů

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Jemné a příliš choulostivé vlasy jsou jedním z nejčastějších problémů, s kterým se ženy ráno u zrcadla potýkají. S takovým typem vlasů se většinou marně snažíme vytvořit nadýchaný účes, a když se nám to po dlouhých desítkách minut snahy povede, většinou stačí jedna kapka deště nebo mírný závan větru a veškeré naše úsilí přijde vniveč. Jak jemné a povadlé vlasy probudit a vnést do nich sílu a život? Péče musí být vždy komplexní.

Je jasné, že mdlé, slabé vlasy bez života nejsou žádoucí a rozhodně s nimi žádnou parádu nenaděláme. Pravdou je, že průměr vlasu je nám dán geneticky, podobně jako počet vlasových cibulek. Jemný vlas má o 25–30 % menší průměr než běžný vlas, proto mu chybí objem, pevnost a elasticita. Průměr normálního vlasu je okolo 80 mikrometrů, zatímco u jemných vlasů je okolo 60 mikrometrů. Vlasy jsou pak nepoddajné, choulostivé, nedrží tvar a chybí jim objem. Přes veškerou snahu nejdou vytvarovat do požadovaného účesu a nedrží formu. Vyzkoušejte několik našich tipů a skoncujte s věčně zplihlými kadeřemi!

Jemné, ale nadýchané a bohaté prameny

Jemné vlasy rychleji ztrácejí pracně nabytý objem kvůli slabému průměru. Kvůli tomu nemají zpravidla tolik síly, aby držely objem i tvar. To však není jediná příčina. „Jemné vlasy mají zhruba o čtvrtinu menší průměr oproti normálnímu vlasu. To je genetika, která nám příliš nehraje do karet. Nicméně mnoha chyb se dopouštíme sami, když používáme nevhodnou kosmetiku, která vlasy zatěžuje,“ vysvětluje Renáta Gaucká, vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle.

„Jemným vlasům musíte věnovat zvláštní péči. Vyžadují kvalitní přípravky, které vlas jemně a šetrně čistí bez dalšího zatížení, a navíc ho posílí, stabilizuje jeho strukturu a zregeneruje do hloubky. Je důležité vlasy chránit před dalším poškozením zvnějšku. Slabé vlasy jsou totiž méně odolné vůči vnějším vlivům a snadno se poškodí,“ doplňuje Gaucká. Pro specifickou péči doporučuje komplexní řadu pro namáhané a poškozené vlasy Double Effect. Obsahuje vyživující proteiny a výtažek z chmele otáčivého, které dokážou proniknout do hloubky.

Prohřešky proti jemným vlasům

Nejvíce chyb se dopouštíme při mytí vlasů. Vlasy si myjte raději nadvakrát. Nejprve aplikujte jemně čisticí šampon, abyste vlasy zbavili nadbytečného mazu, potu a jiných nečistot. Na druhé použití vyberte šampon s regeneračními a vyživujícími složkami, který je více pečující. Ze svého kosmetického arzenálu vyřaďte šampony pro uhlazený efekt a lesk. Veškeré tyto přísady jsou pro vlasové vlákno zatěžující, vlas neprodyšně obalí a ten po tíhou chemických látek ztěžkne. Kondicionéry nanášejte výhradně do délek, nikoli přímo k vlasové pokožce. Jemné vlasy také nikdy nesplachujte příliš horkou vodou. Vysoká teplota vody povzbuzuje mazové žlázky k nadprodukci a ještě více oslabuje křehký vlas. Po důkladném vypláchnutí všech přípravků vyfénujte vlasy v předklonu. Budou vzdušnější a efekt plného účesu vydrží déle. Na fénu si nastavte spíše chladnější proud vzduchu.

Účes a výživa

Zaběhněte si ke kadeřnici a poraďte se o vhodném sestřihu. Jemným pramínkům svědčí stupňovité sestřihy, které se lépe upravují a účes také déle vydrží. Vhodné jsou i mikáda a kratší vlasy nezatížené délkou. Důležitá je také podpora zevnitř v podobě zdravého jídelníčku. Velmi často se pro zdravé a silné vlasy doporučují přípravky na bázi křemíku, vitaminu E a B5 (panthenol). Snězte každý den hrst ořechů nebo si pravidelně dopřejte dýňová, slunečnicová, sezamová a lněná semínka. Jsou plná nenasycených mastných kyselin, hlavně omega 3 a 6, minerálů a také dostatek potřebných vitaminů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?