Jak dosáhnout maximální délky vlasů bez roztřepených konečků?

Jak dosáhnout maximální délky vlasů bez roztřepených konečků?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ukažte nám ženu, kterou nikdy netrápily roztřepené konečky. Problém roztřepených konečků je častější u žen se suchými, poškozenými a lámavými vlasy, ale může se objevit i u jiného vlasového typu. Nevyhýbají se ani kadeřím jemným a mastnějším. Chcete dlouhé vlasy, které nemusíte neustále zkracovat o nezbedné konce? Každý problém má své řešení. Jaká je tedy cesta k hladkým konečkům?

Lámavé, poškozené vlasy s roztřepenými konečky jsou hlavním důvodem, proč vlasy stříháme a s těžkým srdcem zkracujeme jejich délku. Proč se nejčastěji potýkáme s horší kvalitou právě u této části vlasů? Zeptali jsme se odborníka. „Konečky jsou nejcitlivější částí vlasů, tím pádem jsou nejvíce náchylné k poškození. Kvalitu naší kštice ovlivňuje řada vnějších faktorů, od počasí přes životní prostředí, v kterém žijeme, až po barvení, fénování a nešetrné úpravy. Není divu, že nejvíce to odnesou právě konce,“ vysvětluje Renáta Gaucká, vlasová expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle.

„Konce vlasů také jako jediné přicházejí do kontaktu s oblečením. Často nosíme svršky z umělých vláken. A právě tření vlasů o syntetické materiály způsobuje tzv. elektrizování, při kterém se narušuje povrch vlasu. Vznikají na něm různé šupinky a trhlinky a jimi pak uniká voda a důležité živiny. Výsledkem je suchý vlas s poškozeným, porézním povrchem,“ doplňuje Gaucká. Ke špatné kvalitě vlasů přispívá také dlouhodobý stres, nezdravá životospráva a nedostatečný příjem vitaminů a minerálů.

Nejúčinnější je prevence

Pamatujte, že vždy je lepší problému s roztřepenými konci předcházet než jej řešit. Kvalitní šampony, kondicionéry a balzámy jsou nutnou součástí arzenálu vlasových přípravků. Pokud trpíte na suché, lámavé vlasy, investujte do kvalitnější vlasové kosmetiky, která je k dostání v kadeřnických salonech. Zaměřte se zvláště na lokálně působící speciální séra. Aplikujte je do konečků čerstvě umytých, mokrých vlasů. Paradoxně mnohem lépe účinkují preventivně, než když se snažíte o nápravu již vzniklé škody. „Olejíček Nouvelle Drop of light se hodí pro všechny typy vlasů. Nezatěžuje je, ale naopak jim dodává jemnost, hebkost a lesk. Stačí dvě až tři kapky vmasírovat do konců a pak vlasy upravit obvyklým způsobem,“ radí Renáta Gaucká.

Okamžité řešení

Pokud už je na jakoukoli prevenci pozdě a vy přemýšlíte, jak odčinit vzniklé škody, nejlepší je vydat se radikální cestou. Některé přípravky sice dokážou vlasové konečky slepit tak, že vypadají zdravé a zacelené, ale je to jen dočasný efekt. Tento efekt vydrží pár hodin nebo maximálně do dalšího umytí. Pravda je taková, že jednou zničené konečky už nejde nijak zacelit a je potřeba je prostě ustřihnout. Nejlepší radou, jak předcházet nevzhledně rozeklaným koncům, je pravidelné stříhání, alespoň jednou za šest týdnů. Rozhodně se do odstřihávání poškozených konců nepouštějte sami – kancelářské nůžky nejsou to pravé ořechové, co by vaše hříva ocenila. I když se to zdá jako banální úkol, speciální ostré nůžky používané v kadeřnických salonech jsou nenahraditelné. Pravidelné zastřihování navíc vlasy udržuje v dokonalém a poddajném tvaru, což jistě oceníte při uspěchaných, všedních ránech.

Doporučujeme také používání růstových přípravků. Rychlost růstu vlasu je dána geneticky, nicméně vlivem špatné péče mohou vlasy růst pomaleji. Výživné přípravky na podporu růstu sice rychlost růstu neurychlí, ale dokážou odstranit to, co růstu zdravého vlasu brání.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?