Jak si správně vybrat termo prádlo a kde ho pořídit za slušnou cenu?

Jak si správně vybrat termo prádlo a kde ho pořídit za slušnou cenu?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Když zabrousíme trochu do historie, ještě v devadesátých letech bylo termo neboli funkční prádlo pouze pro opravdové nadšence outdooru. Od té doby se však situace rapidně změnila a dnes je tento druh sportovního oblečení populárnější než kdy jindy. Na trhu najdete mnoho značek a variant. Zjistěte, jak postupovat při výběru i na co si dát pozor, aby vám oblečení skvěle padlo a slušelo.

Termoprádlo umožňuje díky technologii výroby a speciálním vláknům odvádět pot od pokožky pryč. Oproti prádlu z bavlny není nasákavé, tudíž umožní potu odpařit se ven a samo tak zůstává suché, stejně jako kůže. Suchá pokožka se daleko pomaleji ochlazuje, takže vaše tělo zůstává také v teple. Odtud se bere označení termo prádlo. Oblečení rozlišujeme podle vrstev a jejich hlavního účelu.

První vrstvou je funkční spodní prádlo, kam patří ponožky, spodní prádlo a trička. Hlavním úkolem této vrstvy je odvádět pot do dalších vrstev a udržovat tělo v suchu. Druhá je termoizolační vrstva oblečení, která má za úkol chránit tělo před chladem zvenčí. Tato vrstva izoluje námi vytvořené teplo a zároveň nepropouští studený venkovní vzduch k tělu. Patří sem například roláky či fleecové mikiny. Třetí vrstva je svrchní oblečení, které vytváří bariéru mezi tělem a vnějším prostředím. Bundy, větrovky či kalhoty chrání tělo před nepříznivým počasím, zajišťují, aby vlhkost nepronikala k tělu, a naopak vlhkost vyprodukovaná tělem a odvedená předchozími vrstvami se odpařila ven.

Důležitá je správná velikost

Základem úspěšné koupě je vybrat správnou velikost funkčního prádla, a to proto, aby byla naplněna funkčnost. Aby termo prádlo dobře odvádělo pot z kůže, musí co nejvíce přiléhat k pokožce. Do termo prádla se často přidává elastan, a to proto, aby bylo prádlo elastické a dobře k tělu přilnulo. Například oblíbená značka funkčního termo prádla Sensor nabízí i bezešvé termo prádlo, které dokonale přiléhá i v oblastech, kde se velmi často nacházejí švy. Je tak funkční a zároveň pohodlné. Dobrá zpráva je, že pokud si chcete dopřát kvalitní funkční oblečení této značky, nemusíte za něj v obchodě platit plnou cenu. Nabídku termo prádla Sensor za zlomek ceny má i oblíbený online outlet OutletClub.cz. Jde o internetový obchod specializující se na prodej široké nabídky outletového oblečení a doplňků. V sortimentu najdete kromě kvalitního termo prádla Sensor i širokou škálu kabelek a doplňků Carpisa a dětskou obuv Mixer. Všechny produkty mají skladem a odesílají je 48 hodin od potvrzení objednávky.

Rady pro nákup

Než se pustíte do vybírání, je důležité ujasnit si, pro jaké roční období a fyzické aktivity budete funkční oblečení využívat. Bude to v zimě na lyže, v létě pod stan, na kolo, běh, jógu či horskou turistiku? Anebo jen pro volný čas a procházky se psem? Chcete, aby vás prádlo zahřálo, nebo spíše odvádělo vlhko a pot od těla? Od toho se budou odvíjet vaše další nároky. Promyslete si, z jakého materiálu si funkční oblečení pořídíte. Bude to syntetika, nebo dáváte přednost přírodním materiálům? Pokud vybíráte ze syntetických vláken, zeptejte se v obchodě, zda má prádlo antibakteriální úpravu. Je-li materiál tvarově stálý a nemačkavý, jeho údržba bude snadná. Například přírodní vlněné vlákno merino je přirozeně elastické a nemačkavé.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?