Jak si zařídit ložnici podle Feng Shui?

Jak si zařídit ložnici podle Feng Shui?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Feng Shui je starodávné čínské umění, které se pokouší nastolit harmonii v prostoru a učí nás vytvářet rovnováhu kolem nás. Jeho uplatnění využijete zejména při rekonstrukci a budování interiérů, přičemž ložnice je podle Feng Shui místem lásky a regenerace, a tak má obrovský význam na kvalitu života.

Umístění a rozložení ložnice

Dovolují-li to dispozice domu či bytu, ložnice by se měla nacházet nejdále od vstupních dveří ze všech místností. Jedná se totiž o osobní prostor a mělo by být zachováno patřičné soukromí. Taktéž se nedoporučuje mít ložnici vedle toalety či koupelny, které odčerpávají energii z místnosti. Co se nábytku týče, nemělo by ho být v ložnici mnoho, avšak pro proudění pozitivních energií je vhodné jednotlivé kusy nábytku sestavit do osmiúhelníkového tvaru.

Postel je bezesporu nejdůležitější součástí této místnosti, a tak je její správné umístění velmi důležité. Lůžko by nemělo směřovat ke dveřím a čelo postele je ideální umístit na sever, což je podle Feng Shui nejklidnějším směrem. Postel by měla být přístupná z obou stran a prostor nad ní nechte prázdný. Bez dekorací, zrcadel či poliček. Energie tak může lépe proudit a váš spánek bude klidný a ničím nerušený. Nejvhodnější materiál pro postel je poté bezesporu dřevo.

Barvy v ložnici

Barvy v ložnici vybírejte jemné a laděné do tlumených tónů zemitých a přírodních barev. Ty totiž podporují tok energie a posilují spánek. Syté barvy mají naopak silně aktivní energii a mohou na vás působit negativně. Všechny barvy zároveň laďte do podobných tónů a nepřehánějte to s dekorací. Ložnice by se vám totiž měla hlavně vizuálně líbit a pobyt v ní by vás měl uklidňovat. Do jemných barev volte i podlahovou krytinu. Ideální jsou například měkké koberce v přírodních barvách. Ty si můžete vybrat na e-shopu maloobchodního řetězce Koberce Trend, kde mají širokou nabídku metrážových koberců všech možných typů.

V ložnici pravidelně větrejte

Snažte se v ložnici udržovat čerstvý a okysličený vzduch a používejte kvalitní čističku vzduchu. Podle Feng Shui totiž nemůže být v místnosti pozitivní energie, je-li vzduch vydýchaný a plný škodlivin.

Osvětlení

Dejte spíše přednost tlumenému světlu a pokud chcete zvolit například barevné osvětlení, opět mějte na paměti, že je lepší vybírat jemné barvy, nikoli křiklavé. Za nejideálnější zdroj světla jsou poté označovány svíčky, dejte ovšem pozor na ty, které obsahují toxiny.

Ložnice má sloužit k odpočinku

Proto v ložnici nikdy nepracujte, ani zde neumisťujte pracovní stůl. A pokud je to nutné, oddělte tento kus nábytku například paravánem. Zároveň se snažte netrávit v posteli čas kromě spánku samotného. A nezapomínejte na to, že v ložnici se máte především cítit dobře, abyste zde načerpali novou energie do dalšího dne.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?