Jak si zvolit vhodného poskytovatele internetu?

Jak si zvolit vhodného poskytovatele internetu?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ať už zařizujete nové bydlení nebo jen přemýšlíte nad změnou současného poskytovatele internetu, pravděpodobně si kladete nemálo otázek. Domácnost bez internetu si totiž v dnešní době dokáže představit asi málokdo a v aktuální nabídce je poměrně jednoduché ztratit orientaci. Pojďme si tedy shrnout základní kritéria, na která je třeba brát ohled.

Poskytovatelé internetu ve vašem městě

Před tím, než budete dělat jakékoli závěry, je nutné nejprve ověřit, jací poskytovatelé internetu jsou na vaší adrese k dispozici. Obecně platí, že větší výběr je v okresních městech, kde si kolikrát konkuruje hned několik společností. O poznání hůře jsou na tom menší obce, kde není tolik možností. Ovšem to lze ověřit během několika málo minut online průzkumem či v místní inzerci. Zkuste se taktéž poradit se sousedy, kteří vám zároveň poskytnou cenné recenze.

Typ připojení

Jakmile víte, mezi kterými poskytovateli můžete vybírat, přichází na řadu několik dalších faktorů. Důležité je například věnovat pozornost typu připojení, ze kterého již roky vychází nejlépe připojení optické. Jednak totiž patří k cenově nejvýhodnějším typům a jednak je pro něj charakteristická vysoká přenosová rychlost. Ne nadarmo se o něm zároveň mluví jako o technologii budoucnosti. V České republice jej nabízí například společnost UPC, která svým zákazníkům umožňuje vybrat si takový tarif, který bude vyhovovat i těm nejnáročnějším požadavkům. Nejvyšší možná rychlost je 500 Mb/s, běžným uživatelům internetu ovšem bohatě vystačí rychlost 150 Mb/s.

Optimální rychlost připojení

To nás přivádí k dalšímu důležitému bodu, a to právě rychlosti, která je pro vás optimální. Je totiž zbytečné platit takový tarif, který v důsledku ani nevyužijete. Patříte-li tedy mezi běžné surfaře, kteří si tu a tam stáhnou film nebo zavítají do světa online her, již zmiňovaný tarif s rychlostí 150 Mb/s je naprosto dostačující, a to i v případě, připojuje-li se k internetu více zařízení současně.

V rámci služeb od UPC navíc můžete získat i prémiový Wi-Fi modem, který zajistí stabilní pokrytí celého domu, a tak je možné se k internetu připojit prakticky odkudkoli. Celou instalaci lze provést jak svépomocí, tak je možné domluvit si tuto službu od technika společnosti.

Pro více informací zavítejte na webové stránky UPC, kde můžete prozkoumat celou nabídku a během minuty si ověřit, zda je tato služba dostupná právě na vaší adrese.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?