Jak zabavit děti během jarních dnů? Vytvořte s nimi vlastní kouzelnou vesničku

Jak zabavit děti během jarních dnů? Vytvořte s nimi vlastní kouzelnou vesničku

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se již pomalu dočkáváme postupných uvolňování vládou nařízených opatření, každý rodič pravděpodobně potvrdí, že bavit své potomky několik týdnů v kuse od rána do večera není žádný med. Nepanikařte ale, pokud vám už dochází inspirace. Máme pro vás totiž tip na aktivitu, která při troše štěstí zabere dětskou mysl a ruce alespoň celý jeden den.

Kouzelná vesnička v několika krocích

Tvorba kouzelné vesničky se odehrává v několika krocích, které nemusíte nutně stihnout během jednoho dne. Jako první budete potřebovat při procházkách držet oči na stopkách a postupně sbírat různě velké kameny, od menších až po středně velké (doporučujeme však maximálně ve velikosti dospělé ruky). Vhodnější jsou taktéž kameny s hladším povrchem a v pravidelných tvarech. Kromě kamenů a nejrůznějších oblázků neváhejte vzít ani další plody přírody, jako jsou šišky, hezky tvarované větvičky, vetší kusy kůry atd.

Jakmile máte doma potřebné přírodní propriety, budou se vám určitě hodit i výtvarné pomůcky, jako jsou nůžky či nožík, lepidlo, lýkový provázek a zejména fixy a popisovače, které jsou vhodné pro kreslení na různé povrchy. Takové jsou například Graph´it popisovače na vodní bázi, které jsou permanentní na porézních povrchách a smazatelné na hladkých povrchách. Popisovače jsou rychleschnoucí, odolné vůči vodě a UV záření. Popisovače zároveň mají ergonomický tvar a pro děti je tak pohodlné je používat. Za nás doporučujeme řadu Graph´it Shake, ve které najdete základní, ale i atypické barvy a zároveň si můžete vybrat i z různých tlouštěk hrotů. Jsou tak ideální na kreslení na nestandardní povrchy. Popisovače můžete koupit v kamenných prodejnách řetězce Idea Creative, které se nachází v Berouně, v Plzni a v Kladně nebo je objednejte na e-shopu společnosti.

Samotné tvoření je pak už na vás a zejména na vašich ratolestech. Vybrat si můžete z nespočtu témat, ideálně z těch, které jsou ve vaší domácnosti zrovna nejoblíbenější. Ať už je řeč o kouzelnících, trpaslících, skřítcích nebo o všem dohromady. Dejte si záležet a malujte každý kámen jiným stylem. Nějaký může znázorňovat chaloupku, jiný zase kouzelný les a ty menší můžete s dětmi malovat jako konkrétní postavičky. V kouzelné vesničce tak může být kompletní obyvatelstvo vesničky včetně hlídacího psa či starosty-mudrce. Má-li celá akce však splnit účel, snažte se do projektu co nejvíce zapojit děti samotné, a to i přesto, že ještě nejsou v kreslení úplně zdatné.

Ani samotné malování na kameny nemusíte zvládnout během jednoho dne, ale může se jednat klidně o celovíkendovou akci, která děti zabaví třeba v době, kdy chcete připravit oběd nebo si trochu odpočinout.

Ve chvíli, kdy je vesnička hotová, vydejte se na výlet do vašeho okolí a najděte vhodné místo. Tím může být obyčejná louka nebo jakékoli místo v lese. S dětmi tam vesničku z namalovaných kamenů postavte a naaranžujte a poté se již kochejte společným rodinným výtvorem. Na místo se také doporučujeme pravidelně vracet a udržovat, aby mohla vesnička ke hrám sloužit nejen vašim ratolestem, ale i těm cizím, které náhodou prochází s rodiči kolem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?