Jak začít malovat a nepřestat?

Jak začít malovat a nepřestat?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jste začínající umělec a láká vás malování? Přečtěte si, jak začít a nepřestat. Malování je geniální způsob, jak se vyjádřit, uklidnit a jak prozkoumat svou kreativitu. Mnoho lidí však s malováním váhá, protože si nevěří ve svých schopnostech. Pravdou ale je, že začít může každý a postupem času se zdokonalit.

Na začátek jednoduché materiály

Na začátek nepotřebujete drahé nebo profesionální malířské potřeby. Stačí vám základní sada akvarelů, olejových barev nebo pastelů, štětce různých velikostí, blok papíru nebo plátno. Zkuste si pořídit i skicák, do kterého budete moci kreslit své nápady. Vše pro začínající malíře můžete nakoupit online na e-shopu obchodu pro kreativce Idea Creative.

Kam pro inspiraci

Před tím, než začnete malovat, najděte si inspiraci. Prohlížejte si obrazy slavných umělců, procházejte se přírodou, nebo si vyhledejte inspiraci na internetu. Inspirace může přijít odkudkoli, ať už se jedná o krajinu, portrét, abstrakci nebo zvíře. Nebojte se experimentovat s různými styly a tématy.

Základní cvičení

Na začátku je důležité získat dovednosti základního kreslení a malování. Vyzkoušejte jednoduché cvičení, jako je kreslení geometrických tvarů, stínování, malování základních tvarů a objektů. Pomocí těchto cvičení si osvojíte základní techniky a připravíte se na složitější malby.

Najděte si na malování čas

Malování je hobby jako každé jiné a je potřeba se mu věnovat, pokud se v něm chcete zlepšovat. Vytvořte si pravidelný čas na malování. Může to být krátká denní seance nebo třeba jeden celý den v týdnu. Důležité je najít si čas, kdy se budete moci plně soustředit na svou tvorbu a nebudete rušeni. Buďte trpěliví a vytrvalí.

Zpětná vazba

Snažte se získat zpětnou vazbu na svou práci od ostatních umělců nebo přátel. Učte se ze svých chyb a zlepšujte se. Využijte také možnosti účastnit se kurzů nebo workshopů, kde se můžete setkat s dalšími umělci a rozvíjet své dovednosti.

Nenechte se odradit

Každý začátek je obtížný a můžete se setkat s frustrací nebo nedostatkem sebevědomí. Nezapomeňte však, že umění je subjektivní a každý má svůj vlastní styl. Nechte svou kreativitu volně proudit a neberte to příliš vážně. Malování by mělo být zábavné a přinášet vám hlavně radost.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?