Jaro ťuká na dveře. Připravte na něj i své tělo

Jaro ťuká na dveře. Připravte na něj i své tělo

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

O tom, že bychom si měli na jaře pročistit tělo, se mluví na konci zimy hodně. Kolem detoxikace však panuje celá řada mýtů a návodů na to, jak ji co nejúčinněji provést, jsou plné časopisy a internet. Mnohé z doporučovaných očistných procedur vám dokonce mohou ublížit. Namísto riskantních návodů raději do svého jídelníčku zařaďte superpotravinu moringu olejodárnou. S čím vám může tato bylina třetího tisíciletí pomoci?

Kolem jarní detoxikace je velký boom. Každý o ní v tomto období hovoří a většina z nás si nějakými pokusy o odlehčení po zimě prošla. Jaro je i z pohledu odborníků ideální příležitostí, kdy se pustit do úklidu v našem těle, neboť jsme na to po vleklé zimě přirozeně nastaveni. Nejlepší je řídit se naším tělem a vnímat jeho potřeby. Pokud se cítíte zdraví, celoročně se stravujete vyváženě a s pohybovými aktivitami jste nezaháleli ani přes zimu, nemá smysl bezhlavě propadat nárazovému trendu celkové očisty. Pokud se cítíte dlouhodobě unavení bez zjevné příčiny, máte špatné trávení, mdlou pleť a chronicky se vám vracejí nemoci, budete nejspíše žhavým adeptem na to, abyste z těla vyplavili nahromaděné toxiny a odpadní látky.

Kde se toxiny vlastně berou?

Pokud přemýšlíte, kde se ve vašem těle toxiny vůbec vzaly, pak vězte, že těch zdrojů je mnoho. Tělo se v průběhu let zanáší toxickými látkami z nečistého životního prostředí, nevhodné, průmyslově zpracované stravy plné chemických látek a špatného životního stylu. Organismus se přítomnosti toxinů brání, a tak spontánně provádí detoxikaci rozkladem toxinů, jejich deaktivací či pohlcením cizorodých látek imunitními buňkami. Schopnost organismu zbavovat se nahromaděného nepořádku vlastními silami však úměrně s množstvím toxinů klesá. Výsledkem je porucha imunitních mechanismů a vzniká tak toxická zátěž, jež může způsobovat chronické zdravotní potíže.

Zaručené návody na detoxikaci kolující internetem však mohou mít pro naše zdraví neblahé důsledky a málokdo má čas sestavovat si individuální detoxikační program a shánět speciální potraviny. Našemu trávicímu systému mohou pomoci také superpotraviny, které obsahují ideální poměr vitaminů a živin.

 

Tělo jako nové

S jarem je potřeba nastartovat metabolismus, aby šlapal jako hodinky a dobře spaloval. Kromě toho se musíme zaměřit i na orgány, které zodpovídají za zpracování potravy a přejídání zvládají velmi těžce. Dopřejte si zdravou a lehkou stravu plnou výživově hodnotných látek. Výživným koktejlem pro tělo je nejužitečnější rostlina na naší planetě, moringa olejodárná. Je to keřovitý strom, který roste především v Himalájích. Nehostinné podmínky donutily tento strom zadržovat v sobě co nejvíce živin, aby v náročném prostředí mohl vůbec přežít. Díky tomu v zelených listech stromu moringa nalézáme mimořádné nutriční hodnoty.

„Moringa olejodárná je jedinečný zdroj čistě rostlinných bílkovin, obsahující až 46 antioxidantů a přes 90 vitaminů, minerálů a aminokyselin. Svou koncentrací přírodních živin převyšuje mnohé jiné superpotraviny. Díky vysokému podílu výživných látek podporuje přirozenou imunitu, posiluje fyzickou kondici, působí příznivě na krevní tlak, zažívání i metabolismus, zlepšuje koncentraci a paměť, zpomaluje proces stárnutí buněk, chrání před srdečními příhodami a zvyšuje plodnost. Lze ji také využít při řešení různých zdravotních obtíží či nadváhy,“ vypočítává přednosti této rostliny Jan Kraus, majitel rodinné firmy a e-shopu MoringaMix.cz. Moringu si nechává pěstovat na ověřené rodinné farmě na Filipínách. Jsou tam skvělé klimatické podmínky a farma zaručuje její pěstování bez umělých hnojiv, pesticidů a další nadbytečné chemie. Celý proces pěstování a zpracování moringy vychází z tradičního obnovitelného způsobu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?