Kempování v autě letos vyhledávají i úplní nováčci. Jaké vychytávky vám cestování na divoko usnadní?

Kempování v autě letos vyhledávají i úplní nováčci. Jaké vychytávky vám cestování na divoko usnadní?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stanování a táboření v přírodě má v Čechách dlouhou historii, až docela nedávno se však na výsluní dostalo nocování v autě. Nemalou měrou se na tom podílela pandemie koronaviru, která na dlouhé měsíce znemožnila, a stále znemožňuje, cestovat stejně svobodně, jako tomu bylo dříve.  O kempování v autě se tak začali zajímat i úplní nováčci, kteří se teď nadšeně pouští do předělávání svých vozů tak, aby byly noci v autě o trochu komfortnější.

 

Velký hlad je tak teď nejen po klasických karavanech, ale také po dodávkách. Investice do vozu však není jediným a ani zdaleka posledním výdajem, který vás po cestě za kempováním v autě čeká. My vám však nebudeme říkat o těch velkých výdajích, ale zmíníme ty malé. Takové, o kterých vás možná na začátku ani nenapadne přemýšlet.

 

Ofuky oken

K čemu že jsou ofuky oken dobré? Jednak je oceníte při jízdě, montují se totiž na vrchní část bočních okýnek a při pootevřeném okýnku zabraňují průvanu a hluku. I na dálnici si tak můžete okénko otevřít, v autě vyvětráte a přitom vám hluk nebude bránit v konverzaci. Ofuky ale oceníte i při dešti, který se díky nim nedostane dovnitř vozu. Vhod přijdou ofuky i přes noc, dovolí vám totiž mít otevřená okýnka beze strachu z krádeže, a zároveň se vám nebudou mlžit skla. Ofuky neboli deflektory pro všechny možné typy aut pořídíte například na autodoplňky-obchod.cz.

 

Střešní nosiče

Střešní nosiče každý znáte, jejich praktičnost však většinou oceníte až poté, co se rozhodnete do nich zainvestovat. Díky nosičům můžete prakticky většinu osobních věcí vozit na střeše, na ně totiž stačí pak už jen připevnit střešní box, do kterého vše pohodlně naskládáte. Uvnitř tak budete mít o poznání více prostoru a větší pohodlí. Nosiče jsou však ideální i pro cestovatele-sportovce. Lze na ně připevnit kola nebo například loď či paddle board, který v tomto případě alespoň nemusíte při každém přejezdu vyfukovat. Jednoduše jej dáte na střechu a přemístíte se o vodní plochu dále.

 

Moskytiéry

Moskytiéry neboli sítě proti hmyzu jsou nedílnou součástí kempování přes noc. Díky nim můžete mít bez obav otevřené dveře nebo v autě svítit a zároveň větrat. Není totiž asi nic otravnějšího než bzučení kolem hlavy ve chvíli, kdy se snažíte usnout. Špatně se ovšem nakupují přesně podle typu auta a kolikrát je nejlepší pořídit větší rozměr sítě a tu si následně upravit podle vlastních představ. Na okna nebo do dveřního prostoru ji pak můžete připevnit třeba za pomocí magnetických pásek.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?