Končí vám povinné ručení? Neplaťte více, než musíte

Končí vám povinné ručení? Neplaťte více, než musíte

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Sjednání povinného ručení je ze zákona povinné pro všechny provozovatele motorových vozidel, které se budou pohybovat na pozemních komunikacích. V praxi to znamená, že s nepojištěním vozidlem jednoduše nemůžete vyrazit na silnici. Povinné ručení je tak jednou z prvních věcí, kterou je potřeba při koupi vozidla zařídit. Ve snaze mít celou záležitost z krku však mnohdy lidé volí nejbližší pojišťovnu a akceptují nabídku, která nemusí být zrovna nejvýhodnější. Zdá se vám, že platíte moc? Srovnejte si ceny povinného ručení online.

Přechod k jiné pojišťovně

Přejít k pojišťovně často můžete ještě předtím, než vám vyprší smlouva u stávající pojistky. Není to ovšem pravidlem a je potřeba si tuto informaci ověřit v pojistné smlouvě. Pokud vám však v následujících měsících smlouva vyprší, možná je ideální čas vybrat si jiné, výhodnější a levnější pojištění.

Ceny energií, potravin, služeb a všeho kolem jdou strmě nahoru. Připočtěte k tomu výdaje za naftu či benzín a provoz auta sám o sobě vyjde na dost. Není proto jediný důvodu, proč byste za povinné ručení museli platit více, než musíte.

Odpovězte si však na to, co je pro vás v rámci povinného ručení nejdůležitější. Někteří řidiči preferují připojištění čelního skla za výhodnou cenu, pro někoho je zase důležitý rozsah asistenčních služeb. Klíčovým rozhodovacím faktorem však opravdu bývá cena.

Sjednání pojištění online

Na online srovnávači pojištění Klik.cz stačí zadat základní údaje o vozidle a systém vám okamžitě ukáže všechny dostupné nabídky pojišťoven fungujících na českém trhu. U každé pojišťovny vidíte cenu pojištění, limity a všechny podstatné informace. Pojištění navíc na Klik.cz můžete rovnou sjednat.

Doplníte požadované údaje a platnost povinného ručení vzniká zaplacením pojistného. Obratem vám na e-mail přijdou všechny potřebné dokumenty včetně zelené karty, abyste rovnou mohli bez obav vyrazit. Pozor však, pokud nebude povinné ručení zaplaceno v řádném termínu, zelená karta je neplatná a v případě nehody pojištěni nejste. Dejte si tedy pozor na termíny placení. Veškerá dokumentace Vám zároveň během pár dnů přijde i na vámi uvedenou adresu.

Online lze povinné ručení sjednat již od tisíce korun a přestože jsou některé faktory, které  jeho cenu zvyšují (jako věk řidiče, bydliště, případně předešlé nehody), už jen samotným porovnáním můžete výrazně ušetřit. Specialisté z Klik.cz mají navíc přístup k neveřejným nabídkám a mohou vám zajistit slevu, na jakou byste u pojišťovny třeba nedosáhli.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?