Koupě nemovitosti si žádá spoustu času a energie, jaké má potenciální kupec možnosti?

Koupě nemovitosti si žádá spoustu času a energie, jaké má potenciální kupec možnosti?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě nemovitosti není procházka růžovým sadem. Od počátečního hledání přes prohlídky a vyjednávání až po finální podepsání smlouvy může zabrat i několik týdnů a jedná se o poměrně vyčerpávající proces. Nechtějí-li se ale zájemci o koupi obrátit na realitní kancelář, jakou jinou možnost mají než toto vše absolvovat?

Důvěryhodnost tradičních realitních kanceláří je totiž v Čechách nevalná a ukazuje se, že mnoho lidí raději volí cestu koupě nemovitosti na vlastní pěst, přestože nemají dostatek zkušeností a potřebných znalostí. To ovšem může vyústit ve značné finanční ztráty. Na koho se tedy při koupi nemovitosti obrátit?

Na českém realitním trhu lze využít i nezávislých realitních služeb, které stojí na straně kupce od začátku až do konce a vytváří tak přirozenou rovnováhu realitním kancelářím. „Proces koupě nemovitosti může být velmi náročný a zdlouhavý. Proto se snažíme našim klientům poskytnout kompletní servis a podporu a vše pro ně tak zjednodušit,“ říká Matěj Kunc, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz, která vznikla jako protipól k zavedené praxi realitních kanceláří.

Jak spolupráce funguje?

Odborníky z Bydlimesnadno.cz lze oslovit vyplněním jednoduchého formuláře na jejich webových stránkách, kde stačí zadat pár základních parametrů hledané nemovitosti. Nemá-li však zájemce o koupi zatím jasno v tom, co hledá, je možné na sebe zanechat telefonní číslo a email a požádat o zpětné kontaktování. Se zájemcem následně bude dohodnuta osobní schůzka, na které budou upřesněny další detaily.

Bydlimesnadno.cz poté vyhledá odpovídající nabídky z celého trhu a ty jsou klientovi zaslány. „Klientovi pošleme minimálně pět nemovitostí, které splňují alespoň pět ze sedmi kritérií. Pokud si však žádnou nemovitost nevybere, nic se neděje. Jednoduše budeme v hledání pokračovat, dokud zájemce nenajde svou vysněnou nemovitost. Tím, že nejsme vázáni jen na jednu realitní kancelář, ale můžeme hledat nabídky z celého trhu včetně těch neveřejných, dostaneme se k většině nemovitostem mezi prvními a celý proces hledání je o to úspěšnější a efektivnější,“ vysvětluje Kunc.

Jakmile si kupec vybere nemovitost, je následně dohodnuta osobní prohlídka, na kterou ho doprovodí zkušený specialista. Ten ověří technický stav nemovitosti včetně stavu podlah, zdiva nebo rozvodů a pro klienta poté vypracuje kompletní analýzu. Kupec je však díky přítomnosti specialisty zároveň ušetřen i nátlaku ze strany realitního makléře, a může si tak být jist, že nekoupí předraženou či nekvalitní nemovitost.

Před samotnou koupí je poté zkontrolována i smluvní dokumentace a má-li kupec zájem, Bydlimesnadno.cz pomůže i s rekonstrukcí či financováním. „Vše záleží na domluvě. Naší prioritou je koupi nemovitosti pro klienta co nejvíce zjednodušit. Chceme mu být oporou a vzít na sebe všechny nepříjemné aspekty včetně nutné byrokracie a zařizování, které mnohdy zabere desítky až stovky hodin,“ uzavírá Matěj Kunc.

 

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?