Koupí nemovitosti vás pohodlně a bez rizik provede krok za krokem odborník

Koupí nemovitosti vás pohodlně a bez rizik provede krok za krokem odborník

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě nemovitosti je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v našem životě. Obzvláště pokud vybíráte budoucí bydlení pro svou rodinu, je důkladné zvážení každého kroku na místě. Přistupujte ke koupi odpovědně – na nezkušeného kupujícího číhá řada nástrah. Chcete-li mít úplnou jistotu, že se vám podaří správně investovat, obraťte se na zkušené realitní odborníky.

Ke koupi bydlení přistupujte vždy s rozumem, co do velikosti investované částky i významu se jedná o jeden z nejdůležitějších kroků v životě. Prvním krokem by mělo být ujasnění vlastních přání a potřeb. Investujte čas do dlouhých hovorů s rodinou či partnerem, abyste si udělali co nejkonkrétnější představu o společném bydlení. Z ní pak vykrystalizují kritéria pro výběr. Kromě radosti z nového domova se nezapomeňte na koupi bytu či domu dívat optikou investice. Investice do nemovitosti je bezpečným uložením a zhodnocením finančních prostředků s malou mírou rizika a zajímavými výnosy. Pokud se rozhodnete strategicky s ohledem na co nejlepší zhodnocení vašich peněz do budoucna, podaří se vám koupit byt či dům hluboko pod jeho tržní hodnotou.

Mnoho otázek a nejistota

Jenže jak vybrat ten správný objekt koupě a umět posoudit jeho pořizovací cenu? Jak se vyhnout skrytým právním a technickým vadám? A kde vůbec zajímavé nabídky hledat? Je spousta otázek, které běží hlavou každého, kdo se poprvé chystá kupovat nemovitost. Mnoho zájemců se proto obrací na služby realitního makléře, který se v oblasti nákupu a prodeje nemovitostí pohybuje jako ryba ve vodě. Je třeba si důkladně promyslet, koho si zvolíte za partnera a poradce, neboť se v případě nemovitostí operuje s milionovými částkami a mnohdy i celoživotními úsporami či dědictvím. Jednání neprofesionálních makléřů či realitních kanceláří bývá někdy motivováno pouze snahou rychle prodat a brzy si tak sáhnout na zajímavou provizi. V jejich zájmu proto často bývá celý proces nákupu urychlit i za cenu zatajení problematických aspektů celé transakce.

Konzultujte nezávislé odborníky

I když si při hledání bytu pečlivě sestavíte seznam kritérií, doporučujeme přizvat si k celému procesu nezávislou a zkušenější třetí stranu. „Zvažujete-li koupi bytu či domu, je vždy dobré, ne-li přímo nezbytné, konzultovat nezávislého profesionála, který v celé transakci není osobně angažovaný, a má tudíž potřebný nadhled a odstup. Takový člověk je zároveň schopen odhalit všechny slabé stránky, které na první pohled ani při osobní prohlídce nemusí být patrné. Potřeba je také důkladně prověřit nejen stávajícího majitele, ale i celou nemovitost po stránce právní a technické,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel realitní kanceláře Bohemian Estates. „Klientům pomáháme s procesem nákupu nemovitosti, od vyhledání až po nastěhování. Máme přehled a přístup k nabídkám celého trhu. Zajistíme vám prohlídku se specialistou, prověříme veškerou dokumentaci, vypracujeme projekt či plán na rekonstrukci. Jsme schopni vám také zajistit pomoc s financováním. Budujeme si přehled ode všech finančních ústavů, takže jsme schopni vyhledat nejvýhodnější podmínky pro konkrétní danou situaci,“ uzavírá Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?