Krátkodobý pronájem přináší nemalé zisky, jak jej úspěšně provozovat?

Krátkodobý pronájem přináší nemalé zisky, jak jej úspěšně provozovat?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Trend krátkodobého pronájmu v posledních letech hýbe realitním trhem. Přináší totiž daleko vyšší zisky než pronájem dlouhodobý a může sloužit jako jeden z hlavních měsíčních příjmů. Je však podmíněn několika faktory a ani zde se nelze kompletně vyhnout možným rizikům.

Předpoklady krátkodobého pronájmu

V úspěšném provozování krátkodobého pronájmu hraje hlavní roli lokalita nemovitosti. Jasnou výhodu mají majitelé bytových jednotek ve velkých a turisty hojně navštěvovaných městech, zejména v jejich centru nebo v blízkosti letiště. Pronájem je ovšem třeba inzerovat a obzvláště začátky mohou být krušné. Někteří proto využívají služeb nejrůznějších webových aplikací, které pomáhají byt obsadit. Problém ale nastává, není-li majitel nemovitosti časově flexibilní. Pronájmu se totiž může věnovat jen člověk, který na to má čas. Z toho důvodu čím dál tím více osob volí možnost profesionální správy nemovitosti určené ke krátkodobému pronájmu.

Profesionální správa nemovitosti

Tuto možnost nabízí i Bohemian Estates, společnost fungující od roku 2006, která se zabývá komplexním řešením v oblasti správy a investic do rezidenčních i komerčních nemovitostí. Služba správy bytu na krátkodobý pronájem je poté určena zejména těm, kteří vlastní nemovitost ve vhodné lokalitě a jsou otevřeni možnostem zajímavého příjmu, zároveň však nemají čas a možnosti se o nájemníky starat. Krátkodobý pronájem totiž vyžaduje i pravidelný úklid, praní prádla a ručníků, zajišťování oprav a především komunikaci s hosty.

Ty Bohemian Estates vyhledává pomocí unikátního globálního rezervačního systému a výnos krátkodobého pronájmu tak oproti pronájmu dlouhodobému dosahuje až 7 %. Byt se zároveň méně opotřebovává, protože není obsazen nepřetržitě a hosté jej většinou užívají jen k přespání. Majiteli nemovitosti je taktéž poskytován pravidelný měsíční report o výnosech a k dispozici je i přístup do rezervačního systému, v němž je možné sledovat obsazenost a statistiky nemovitosti. Samozřejmostí je poté provoz non-stop havarijní linky, zajišťování pravidelných oprav, příjem a zpracování pošty a komunikace s úřady.

Výhody krátkodobého pronájmu

Kromě vyššího výnosu však krátkodobý pronájem přináší i další výhody. Mezi ty patří velmi nízké riziko neplatičů, jelikož je od hostů vždy vybírána kauce a podmínkou pronájmu jsou i údaje o kreditní kartě. Tím je také zajištěna úhrada možných škod, které by nájemník případně způsobil. Nemovitosti lze zároveň ve volných termínech využívat i pro svou vlastní potřebu, což přijde vhod zejména v období Vánoc, kdy jezdí rodina či známí na návštěvu.

Průběžným obsazováním je nemovitost taktéž zhodnocována, jelikož se pravidelně udržuje, zlepšuje, uklízí a opravuje. Vhodné je proto naslouchat zpětným vazbám hostů, které vedou k drobným vychytávkám nebo zlepšovákům.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?