Kusové koberce jsou nedílnou součástí moderního interiéru. Jak je vybírat?

Kusové koberce jsou nedílnou součástí moderního interiéru. Jak je vybírat?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kusové koberce jako doplněk do interiéru volí čím dál tím více lidí. Kromě jejich estetické funkce mají však i výborné izolační vlastnosti, pohlcují prach a nečistoty, tlumí hluk, jsou příjemné na došlap a pomáhají zlepšovat akustiku v místnosti. Zároveň se jedná o finančně nenáročnou investici, přitom lze jejich přítomností v místnosti kompletně změnit atmosféru, místnost opticky zvětšit či zútulnit. Před samotnou koupí je však nutné zamyslet se nad několika základními otázkami. Jaké to jsou?

Kde bude koberec umístěn?

To, kam koberec umístíte, není důležité jen z hlediska designu, ale také z hlediska zatížení. S konkrétní místností totiž souvisí i to, čemu bude ve výsledku koberec odolávat. Jiný koberec je třeba umístit do obývacího pokoje nebo do ložnice a jiný zase do kuchyně či do předsíně, což jsou dvě místnosti, které jsou považovány za ty nejvytíženější. Proto je při výběru koberce nutné vědět, kam přijde a dle toho přihlížet na pevnost vláken, ze kterých je vyroben.

Co od koberce očekáváte?

I u kusového koberce můžete mít ke koupi hned několik důvodů a nemusí se jednat jen o estetiku. Koberec lze pořídit i čistě z funkčních důvodů, například pro zakrytí škrábanců nebo jako centrum odpočinkové zóny. V takovém případě doporučujeme vybírat kusové koberce s vysokým vlasem a dostatečnou hustotou. Oblíbené jsou například koberce Shaggy, které se vyznačují příjemným pocitem na dotek a luxusním vzhledem. Koupit je lze na e-shopu maloobchodního řetězce Koberce Trend, kde nyní vybrané kousky navíc seženete zlevněné až o 60 %.

Jaký design zvolit?

Přestože to někomu může připadat až absurdní, vhodně vybraným kusovým koberce lze celkově změnit vzhled interiéru. Ať už se jedná o korigování dispozičního řešení místnosti nebo o optické zmenšení či zvětšení. Svoje taktéž udělá to, jaký tvar koberce vyberete. Nejste-li si proto jisti, co by vašemu interiéru prospělo nejvíce, nebojte se koupi prokonzultovat s pracovníky obchodu. Neexistuje však žádný univerzální rádce, podle kterého byste se měli řídit. Každému se líbí něco jiného a na každého bude konkrétní koberec působit jinak. Existuje však pár rad, kterých se můžete držet. Tak například, koberec by měl ladit nejen s interiérem celkově, ale hlavně s ostatními textiliemi a sedací soupravou. Tyto tři atributy by měly být v podobných odstínech a nenásilně doplňovat malbu místnosti. Obecně je lepší vyvarovat se složitých vzorů na kobercích, které je těžší zkombinovat. Syté barvy patří do obývacího či dětského pokoje, jemnější odstíny naopak najdou uplatnění v ložnici a předsíni.

Myslete i na domácí mazlíčky

Výběr koberce ovlivní i to, zda máte domácí zvířata. Pokud totiž ano, vřele doporučujeme vybírat koberce s nízkým vlasem, do kterého se tolik nezachytává srst. Stejně tak je vhodné volit barvu podle srsti zvířecího mazlíčka.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?