Letní detoxikace: proč je důležitá?

Letní detoxikace: proč je důležitá?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Většina z nás má detoxikaci organismu spojenou pouze s jarními nebo podzimními měsíci, kdy je vlivem změny počasí naše tělo náchylnější ke vnějším vlivům a často tak podléhá řadě nachlazení a onemocnění. Pravdou však je, že ani letní měsíce nejsou výjimkou, naopak vysoké teploty a naše neukázněnost často vedou k mnohem vážnějším zdravotním komplikacím než je tomu ve zbylých částech roku. Proto je vhodné detoxikovat organismus pravidelně během celého roku, jedině tak se budete moci těšit ze svého pevného zdraví po celou dobu.

Ačkoli si to mnozí neuvědomují, v létě je lidský organismus vystaven široké škále negativních vlivů, které ovlivňují naši tělesnou kondici. Nepřetržitě se vystavujeme ledovým proudům klimatizace, následně tropickým venkovním teplotám a ani naše vnitřní orgány nezůstanou před náporem tučných jídel, přeslazených nápojů a pochutin či zvýšeného množství alkoholu ušetřeny. Není se proto čemu divit, že tělo ztrácí pevnou imunologickou základnu a podléhá náporu toxinů, které mají za následek nepříjemné angíny, úpaly či střevní potíže. Abyste si tedy léto mohli užít naplno dle svých představ, zbavujte své tělo toxinů pravidelně a podpořte svou imunitu i během léta!

Odplavujte toxiny

Toxinem se rozumí taková látka, která má škodlivý vliv na lidský organismus. Toxiny k nám přicházejí zpravidla zvenčí, v určitých případech si je však můžeme „vypěstovat“ sami nevhodnou životosprávou – nejčastěji konzumací tučného a těžkého jídla, psychickou nepohodou, konzumací nadměrného množství alkoholu a sladkostí obsahující rafinované cukry. Tím můžeme přímo ohrožovat své vnitřní orgány a snižovat schopnost imunitního systému, což má zároveň za následek ztrátu schopnosti přirozené detoxikace. A v momentě, kdy už si tělo od toxinů nedokáže poradit samo, je nutné tento proces obnovit s pomocí řízené očisty, nejlépe pod vedením odborníka. Navštívíte-li některé z center metody C.I.C., bude vám proškoleným personálem na základě indikace přístrojem Salvia stanoven konkrétní typ toxické zátěže a sestavena detoxikační kúra z preparátů Joalis přímo na míru.

Dodržujte pitný režim

Každá očistná kúra se však neobejde bez pitného režimu. Pijete-li dostatečné množství vody, dochází k pravidelnému vylučování odpadních látek z těla, což celému procesu detoxikace výrazně napomáhá. Chcete-li svému tělu v horkých dnech výrazně ulevit, popíjejte dostatek vlažné vody, zařadit můžete také bylinkové nebo zelené čaje. Obloukem byste se však měli vyhnout všem slazeným limonádám a alkoholickým nápojům, které tělo zbytečně zatěžují prázdnými kaloriemi. A pozor si dejte také na kávu, při zvýšené konzumaci hrozí tělu nežádoucí odvodnění, proto je vhodné ke každému šálku popíjet větší sklenici vody.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?