Letní prázdniny před námi! Vyrobte si s dětmi rodinný úbor na výlety a soutěže

Letní prázdniny před námi! Vyrobte si s dětmi rodinný úbor na výlety a soutěže

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Blížíme se pomalu ke konci školního roku a před námi jsou dvouměsíční letní prázdniny. Ty letošní možná nejsou tolik vytoužené jako ty v předešlých letech, a to zejména kvůli netradičnímu jaru, které jsme byli i s dětmi nuceni strávit doma. Veškerá vládou nařízená opatření se však už rozvolnila a zbytek z nich co nevidět přijde na řadu. Užívat si tak můžeme ničím nerušeného pohybu venku, otevírají se různá zábavní centra a i cestování do nejbližšího zahraničí už není takový oříšek. Zvesela tak můžete naplánovat rodinné výlety a další aktivity, které o prázdninách zabaví vás i vaše děti.

Vtipným a originálním doplňkem na nejrůznější rodinné činnosti jsou sladěná trička a další části oblečení. Ty ovšem nemusíte nutně kupovat a zatěžovat tak rodinný rozpočet, který je pro mnohé rodiny nyní lehce napjatý. Stejnokroj si totiž můžete vyrobit doma za pomocí temperových barev na textil či textilních popisovačů.

Použít můžete oblečení, které již doma máte. Nejideálnější je na to to jednobarevné a bavlněné. Holdujete-li tak v rodině jednobarevným kouskům, pár z nich obětujte a povzneste je kresbičkami na vyšší level. Za pár korun je však můžete koupit i na e-shopu prodejen pro kreativce Idea Creative. V nabídce najdete trička dámská, pánská i dětská, a to hned v několika základních barvách.

Dále budete potřebovat již zmiňované temperové barvy na textil. Ty jsou netoxické, neobsahují rozpouštědla a obsažené barvy jsou jasné a vysoce kryjí. Po zaschnutí obrázku je dobré podložit látku nejlépe pečícím papíře na obou stranách a zažehlovat obrázek po dobu tří až čtyř minut. Po zažehlení lze oblečení prát v pračce až na 60 °C.

Pro propracovanější kresby vám přijdou vhod i fixy na textil, které mají šířku hrotu 6 mm. Inkoust je po nanesení permanentní a oblečení lze taktéž prát v pračce. Vyplatí se vám pořídit sadu 12 ks.

Chcete-li poté trička ozvláštnit, v nabídce e-shopu najdete i další ozdoby a pomůcky pro tvoření vlastního oblečení, jako jsou knoflíky, dekorační cvočky atd. Kamenné prodejny obchodu Idea Creative se nachází v Plzni, v Berouně a v Kladně, a tak si můžete potřebné doplňky vybrat i osobně, budete-li mít cestu kolem.

A co na trička napsat? Buď můžete vše mít v jednoduchém duchu a  na záda napsat jména jednotlivých členů rodiny nebo se můžete s dětmi vyřádit a vymyslet si detailnější kresby. Pro přesnější výsledek vám pomůže, když daný obrázek nejprve předkreslíte na tvrdý papír a poté jej vystřihnete. Kresbu pak jednoduše veďte podle šablony. Takto vyrobená trička oceníte na společných výletech nebo při nejrůznějších rodinných soutěžích.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?