Léto je ideální čas na instalaci domácí fotovoltaiky

Léto je ideální čas na instalaci domácí fotovoltaiky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jak to bude s energiemi do budoucna, je značně nejisté. Například u plynu je Evropa aktuálně silně závislá na dodávkách z Ruska, a i když jsou v řešení alternativní možnosti uspokojení naší energetické poptávky, zatím se nezdá, že by se tímto způsobem dala vyřešit kompletně. Na pořadu dne je proto čím dál více téma energetické soběstačnosti, která vás do určité míry ochrání před výkyvy na trhu.

Zájemců o instalaci fotovoltaické elektrány rychle přibývá. Stejně jako dříve počítače a internet, dnes i fotovoltaika přestává být výsadou technologických nadšenců a tato technologie se dostává i k běžným lidem. Dramatický růst cen a nejistý vývoj do budoucna na trhu s energiemi totiž nelze přehlédnout a hlavně ignorovat. Zařízení fotovoltaiky se pohybuje v ceně desítek až stovek tisíc, má to výkon několik kilowattů a životnost více než třicet let, proto je dobré si o jejím fungování nastudovat více.

Jak se připravit na nadcházející zimu

Můžete se pořád dokola ptát, proč zdražuje elektřina, nicméně je lepší začít něco aktivně dělat. Kdo je připraven, nebývá překvapen. Před sebou máme ještě část léta a podzim, kdy nebudeme potřebovat tolik vytápět elektřinou či plynem. To je jedinečná příležitost připravit se na to, co může přijít, a být tak zajištěn na nadcházející zimu a s ní i všechny další topné sezóny. Část nákladů dokáže totiž uspořit i domácí fotovoltaická elektrárna. Domácí solární elektrárna může pomoci zoptimalizovat náklady na elektrickou energii, zvláště pokud ji budete využívat na vytápění domu či k ohřevu užitkové vody. Přebytečnou energii, kterou vyrobí, můžete skladovat v akumulátoru nebo virtuální baterii.

Jak si zařídit instalaci fotovoltaiky

Dobře zvolená instalační firma znamená spokojené užívání fotovoltaické elektrárny a minimum starostí s jejím provozem. Problémů, které se mohou vyskytnout po neprofesionální instalaci, je totiž celá řada – do střechy může po instalaci zatékat, elektrárna může fungovat špatně nebo vám mohou hrozit sankce od úřadů kvůli špatné dokumentaci. Když si vyberete fotovoltaický systém, montáž elektrárny obvykle trvá zhruba tři až čtyři měsíce od podepsání smlouvy a zaplacení zálohy. Cena fotovoltaiky záleží na instalovaném výkonu a na velikosti bateriového úložiště. U LAMA Energy, jednoho z předních dodavatelů fotovoltaických elektráren, můžete nejlevnější fotovoltaiku pořídit už za 170 tisíc včetně dotace.

Proč si zvolit fotovoltaiku od LAMA Energy

Spolehlivý a prověřený dodavatel, jako je LAMA Energy, vám sestaví řešení, které bude přesně vyhovovat vašim očekáváním a potřebám. Po zjištění stavu nemovitosti a vašich potřeb sestaví řešení fotovoltaiky na klíč, včetně řešení získání dotace na fotovoltaickou elektrárnu. Je navíc součástí silné finanční skupiny LAMA Energy Group, která má své portfolio firem v rámci energetiky, finančnictví, telekomunikací nebo těžby surovin napříč několika kontinenty. Je to navíc výhodné, protože přebytečnou energii, kterou například v létě nespotřebujete, vykoupí zpět za férové ceny. Díky výkupu tak budete mít nižší účet za energie.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?