Nastartujte po zimě svůj organismus a připravte se na jaro

Nastartujte po zimě svůj organismus a připravte se na jaro

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Uplynulý víkend přinesl první závan předjaří a sníh začíná postupně tát. Zima se pomalu, ale jistě dává na ústup, a i když má podle meteorologů přijít ještě citelné ochlazení, můžeme se začít pomalu chystat na oteplení a hezké počasí. Buďte připraveni, až se vás jaro zeptá, co jste dělali v zimě, a připravte se na něj nejen obměnou šatníku, ale především detoxikací organismu a ztrátou přebytečných kil.

Blíží se období, kdy budeme o jarní únavě a detoxikaci slýchat na každém rohu. Ale proč tomu tak vlastně je? Jaro samo o sobě žádnou únavu nepřináší, spíše naopak. Probouzející se příroda, teploty rychle šplhající několik stupňů nad bod mrazu a hřejivé sluneční paprsky působí na lidský organismus blahodárně. Problém fenoménu, kterému se říká jarní únava, spočívá spíše v předcházející vleklé zimě. Zimní období je příčinou úmyslného i neúmyslného „huntování“ našeho těla. Může za to především nedostatek pohybu, kterému v zimě nevěnujeme příliš pozornost, vyšší kalorická a nevyvážená strava bez dostatku čerstvého ovoce a zeleniny, dlouhé noci a málo častý kontakt naší pokožky se slunečními paprsky, způsobující hormonální nerovnováhu a nedostatečnou produkci vitaminu D. S tím přímo souvisí ztráta fyzické kondice, hromadění podkožního tuku a nedostatek výživných látek.

Pozor na drastické půsty

Řada lidí má tendenci přistupovat k jarní očistě velmi důkladně a volí cestu radikálních metod, jako jsou například klystýry, dlouhé půsty a drastické očistné kúry. Odborníci jsou spíše zastánci mírnějších technik, které pozitivní změnu v organismu nastolují postupně, zato ale s dlouhodobým účinkem. Metoda řízené vnitřní detoxikace C.I.C. (Controlled Inner Cleansing) spočívá v holistickém přístupu k člověku, který je vnímán jako spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Zdravotní stav nazírá z celostního pohledu a kromě viditelných příznaků dokáže pomoci s odhalením a vyřešením skutečných příčin. Pokud jste se rozhodli, že zdraví vezmete do vlastních rukou, je lepší nechat si na této cestě poradit od zkušených terapeutů.

„Skutečná příčina vleklých potíží nemusí být na první pohled zřejmá. Terapeut disponuje jak odbornými znalostmi v oblasti anatomie a fyziologie, tak znalostmi principů metody C.I.C. Analyzuje vaše potíže a provede vyšetření, který umí určit konkrétní typ toxické zátěže. Na základě toho vybere vhodné detoxikační preparáty na čistě přírodní bázi, fungující na principu bioinformační medicíny,“ vysvětluje Marika Kocurová, marketingová manažerka přírodní detoxikační medicíny Joalis.

Všudypřítomné toxiny

Tělo se v průběhu let zanáší toxickými látkami z nečistého životního prostředí, nevhodné, průmyslově zpracované stravy plné chemických látek a špatného životního stylu. Organismus se přítomnosti toxinů brání, a tak spontánně provádí detoxikaci rozkladem toxinů, jejich deaktivací či pohlcením cizorodých látek imunitními buňkami. Schopnost organismu zbavovat se nahromaděného nepořádku vlastními silami však úměrně s množstvím toxinů klesá. Výsledkem je porucha imunitních mechanismů a vzniká tak toxická zátěž, jež může způsobovat chronické zdravotní potíže. Trpíte často na alergie, ekzémy, bolesti hlavy nebo dlouhodobé gynekologické výtoky? Zmáhá vás únava, máte permanentně špatnou náladu a cítíte, že nejste v pořádku, i když jste podle lékařského vyšetření zdraví? Pokud ano, je na čase zvážit důkladnou systémovou očistu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?