Nejvyšší bytový dům v republice zaujímá nadčasovými technologickými řešeními

Nejvyšší bytový dům v republice zaujímá nadčasovými technologickými řešeními

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stavba největší české rezidenční budovy V Tower vzbudila před pár lety ohlas nejen u nás, ale i v zahraničí. Jednalo se o projekt, který měl poskytnout takovou kombinaci vybavenosti, designu, velikosti, domyšlenosti detailů a techniky jako doposud žádná jiná budova v Čechách. Ohlas ale nyní, dva roky od dokončení stavby, vzbuzují i použitá technologická řešení.

Fakta o V Tower

V Tower je třicetipatrový a 104 metrů vysoký mrakodrap, ve kterém se mj. nachází 104 bytů. Ty jsou rozloženy od pátého do třicátého patra, přičemž v nejvyšších patrech nalezneme byty o tři sta až čtyři sta metrech čtverečních, které disponují třeba i vlastními střešními bazény. Bazén však najdeme i v nižších patrech budovy, kde je například i sauna, wellness, fitness či dětská místnost, to vše jako součást služeb pro vlastníky bytů. Ti mají zároveň k dispozici i nonstop ostrahu, vlastní recepci či služby concierge. V podzemí se nachází garáž pro více než dvě stovky aut, strojovna a technologické zázemí budovy.

V Tower se nachází na Pankrácké pláni, které se přezdívá pražský Manhattan, a tak mají obyvatelé bytů vše podstatné na dosah ruky. V těsné blízkosti budovy najdeme veškeré občanské zázemí včetně škol, obchodů či například lékárny. Není to ale jen lokalita, která láká ke koupi jednoho z bytů. Unikátní je i architektonické řešení, za kterým stojí český architekt Radan Hubička. Celý projekt poté stál přibližně tři miliardy korun a ceny bytů začínají na sto tisících korunách za metr čtvereční.

Unikátní zasklení externí části budovy

Prioritou projektu byla navíc i šetrnost k přírodě, což zajišťují špičkové technologie, které se podílí nejen na ekologickém chodu celé budovy, ale výrazně snižují i provozní náklady. Příkladem je zasklení externí části budovy tak, aby nevznikala nepříjemná reflexe skel na panoramu Hradčan. Zasklení zajistila společnost AGC Glass Europe a použito bylo sklo iplus EnergyN, které má vynikající tepelně izolační vlastnosti, vysoké solární zisky a vysokou světelnou propustnost.

Povrchová úprava skel je navíc odolná proti poškrábání a poškození. Díky zmiňovaným tepelně izolačním vlastnostem je v zimním období v interiéru teplo, aniž by bylo nutné slevovat z nároků na přirozené osvětlení a protisluneční ochrana přitom zabraňuje přehřátí. Celková zasklená plocha je neuvěřitelných 10 000 m2.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?