Nemovitosti jsou účinnou zbraní proti rekordní inflaci

Nemovitosti jsou účinnou zbraní proti rekordní inflaci

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Česko se potýká s rekordní inflací, která domácnostem významně ukrajuje z těžce nastřádaných úspor a luxuje jim bankovní účty. Situace Čechy nutí hledat pro jejich peníze bezpečný přístav a investovat je pokud možno bezrizikově. Jednou z možností, jak překonat inflaci, jsou nemovitosti. Přemýšlíte, že své úspory také vložíte do nemovitého majetku? Obraťte se na profesionály, kteří vám pomohou vyhledat vhodný investiční objekt.

Jak investovat do nemovitosti

Investice do nemovitosti zpravidla trvá několik let. Abyste ji úspěšně zvládli, musíte bezpečně projít třemi etapami. Každá z nich vyžaduje jisté znalosti a úsilí, proto se vyplatí najmout si odborníka, který zvládne pokrýt celou investici komplexně ve všech fázích.

„V prvotní fázi je třeba zaměřit se na monitoring inzerce realitních kanceláří. To může být v podstatě i práce na plný úvazek, pokud máte jasná kritéria, do jaké nemovitosti a v jaké lokalitě chcete investovat. Svěříte-li tuto starosti profesionálům, nemusíte na tom trávit čas a oni vás bleskově upozorní na nejlepší nabídky. Dostanete se jejich prostřednictvím také k výhodným nabídkám z dražeb, privatizací a výběrových řízení. Odborník vám pomůže posoudit vhodnost vybrané nemovitosti a je schopen v opodstatněném případě vyjednat i nemalou slevu. Navíc budete mít záruku, že neinvestujete do nemovitosti se skrytými právními nebo technickými vadami,“ vyjmenovává David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates.

V druhé fázi je třeba nemovitost profesionálně a efektivně spravovat, aby dosahovala kýženého zhodnocení. To spočívá ve vyhledání solidních nájemníků s pravidelnou platební morálkou, jednání se zájemci, úřady a poskytovateli služeb a energií, ale také pravidelné údržby a opravy. Činností a úředních úkonů je mnoho, takže je třeba vést účetnictví nebo občas využít i právní servis. „Profesionální správci mají dlouholeté zkušenosti se vším a dokáží se spolehlivě vyvarovat chyb, které začátečníka mnohdy stojí spoustu času, nervů i peněz. Odpadne vám tak řada provozních starostí a díky efektivně správě si na sebe služba vydělá sama,“ vysvětluje Novotný z Bohemian Estates.

U nemovitostí můžete dosáhnout zhodnocení až 9 % ročně

„Klientům umíme nejen poradit, ale také rovnou zařídit výhodnou investici do nemovitosti jakéhokoliv rozměru, od bytu po bytovou či komerční budovu. Následně se pak postaráme o její správu i pronájem. Běžný výnos z pronájmu investičního bytu se pohybuje kolem 3–4 % p. a. My dosahujeme výnosů až 7 % p. a. díky tomu, že umíme vyhledat výjimečné investiční příležitosti a dosahujeme větší efektivity pronájmu a správy nemovitostí. Navíc se investice zhodnocuje časem. To znamená, že ji prodáte zpravidla dráž, než jste ji koupili. Proto průměrné meziroční zhodnocení profesionálně zprostředkovaných a spravovaných nemovitostí dosahuje 9,7 %,“ vysvětluje David Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?