Nenechte si ujít výhodné zájezdy na konci léta

Nenechte si ujít výhodné zájezdy na konci léta

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Prázdniny se zvolna přehouply do druhé půlky a děti školou povinné brzy čeká návrat do školních lavic. Spousta dospěláků si už dovolenou vyčerpala, ale stále jsou tu mnozí, kteří si ještě zasloužené volno nevybrali a přemýšlejí, kam se vrtnout. I když nemáte žádný zájezd koupený ani rezervovaný, nezoufejte. Možností je více než dost. Dovolené v září nebo v říjnu přijdou dokonce až o třetinu levněji. Kdo si počká, ten se dočká!

Okřídlené úsloví „kdo si počká, ten se dočká“ platí i pro ty, kteří si pobyt u moře v červenci a srpnu odřekli a plánují čerpat vytoužené dny volna až v pozdním létě. Možností je více než dost. Stačí vědět, kde si užijete ideální babí léto s krásným počasím a mořem ideálním na koupání. Z opakovaných srovnání v minulých letech vyplynulo, že ceny leteckých i autobusových zájezdů v katalogové nabídce cestovních kancelář se liší oproti zářijovým nabídkám last minute až o třetinu. Řádově může jít o tisíce korun. Dovolená v září patří v posledních letech k trendům v cestovním ruchu. Češi totiž přišli na to, že je lepší dopřát si třeba dvě dovolené u moře mimo sezónu, třeba v květnu a září, než jen jednu za předraženou cenu v hlavní sezoně.

Pokud máte obavy, že na vás v září čeká studené moře, vylidněné ulice se zavřenými krámky a podzimní teploty, je na čase rozptýlit své obavy. Teploty sice bývají nižší, ale jsou i tak velmi příjemné a rozhodně se nemusíte bát, že by nebylo počasí na koupání. V neposlední řadě si budete moci užívat i levnější nákupy přímo v místě pobytu. Příležitost k cestování je i v průběhu září. Za sluníčkem se můžete vydat třeba na sever Afriky, do Asie nebo na řecké ostrovy. Není to snadné rozhodování. Kdo se chce podívat na památky, většinou vyrazí třeba do Egypta. Kdo si chce užít poklidnou dovolenou a zregenerovat síly, volí Řecko. Kam je ideální vydat se během babího léta?

Řecko – Kréta

Kréta je nejjižnější řecký ostrov. Má tedy velmi výhodnou polohu, díky které zde můžete strávit báječnou dovolenou i na začátku října. Můžete se spolehnout na teplo, jasno, vyhřáté moře a naopak méně lidí. V tuto dobu totiž pomalu doznívá hlavní turistická sezóna, pláže se vylidňují a ruch městeček se pomalu, ale jistě zklidňuje. Ideální stav!

Bulharsko – Primorsko

Sezóna v Bulharsku není tak dlouhá jako třeba v Řecku či na Kypru, ale i tak můžete v září do Bulharska vyrazit bez obav. Moře bývá vyhřáté a zářijové dny zase jasné a slunečné až do konce tohoto měsíce. Bulharsko patří vůbec k čím dál oblíbenějším destinacím pro řadu Čechů, tak proč tuto lokalitu nevyzkoušet? Jedna rada pro milovníky all inclusive – Bulhaři neradi vaří, a tak je k dispozici řada pobytů v pozdních termínech jen se snídaní nebo úplně bez jídla.

Turecko – Side

Sezona v Turecku je dlouhá, létá se sem totiž už v červnu, stejně jako na začátku října. Turisté, kteří do Turecka každoročně vyrážejí na sklonku léta, si pochvalují stálé počasí, teplé ovzduší i moře. A jako bonus pak i úbytek lidí na jinak přelidněných plážích.

Španělsko – Costa Brava

Slunné pobřeží Costa Brava je ideálním cílem pro zářijovou dovolenou. Sezona zde sice netrvá až do října, ale září ve Španělsku je krásné a podmanivé. Potvrzují to i záznamy počasí z minulých let, kdy dvě třetina dní v září byla slunečná.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?