Nepodceňujte noční péči o pleť, výsledky uvidíte během pár týdnů

Nepodceňujte noční péči o pleť, výsledky uvidíte během pár týdnů

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Péče o pleť je někdy tak trochu alchymie. Její úspěch totiž závisí hned na několika proměnných a pozitivní výsledky se nemusí dostavit ani tehdy, když máte pocit, že jste udělali vše správně. Proto se společně tentokrát zaměříme na noční péči, kterou mnozí podceňují.

Noční péče o pleť je přitom alfou a omegou zdravé pokožky. Zatímco ve dne se pleť brání okolním vlivům, jako je prach, vítr, UV záření, znečištění, inverze či cigaretový dým, v noci má několik hodin na vstřebání veškerých živin a na přípravu na další den. Je proto potřeba ji v tomto procesu jít trochu naproti a dopřát ji to nejlepší.

A přestože je možné do určitého věku potřeby pokožky ignorovat a nechat ji čerpat sílu pouze ze spánku a z životosprávy, časem každý přijde na to, že každodenní čištění a osmihodinový spánek už prostě nejsou dostačující. Na řadu tak přichází nejrůznější noční krémy, které mají díky svému složení pozitivní efekt na vitalitu a odolnost pleti. A jaké přípravky byste tedy měli vyhledávat?

Noční krémy by měly obsahovat více vyživující složek než krémy denní. Proto jsou často hutnější a zdají se být mastnější. „Noční krém by měl být od určitého věku samozřejmostí a je dobré jej zařadit do svých pravidelných kosmetických rituálů. My máme v nabídce Uklidňující noční krém, který aktivně působí na kožní buňky během spánku, kdy přijímají všechny minerály, stopové prvky a regenerační složky. Krém taktéž obsahuje směs přírodních olejů a minerálů z Mrtvého moře, čímž pomáhá vyrovnávat vlhkost kůže a celkově zlepšuje texturu pleti,“ přibližuje jeden z produktů určených na noční péči Alexander Krajňák, manažer společnosti NevO Dead Sea Spa, která se zaměřuje na výrobu pečující kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Výživu pleti lze však podpořit i minerální emulzí či oživujícím sérem. „Faktem zůstává, že si pleť na noční krémy po určité době zvyká, a proto je vhodné noční péči trochu oživit. K tomu doporučuji využít dvou produktů, které dlouhodobě sbírají pozitivní recenze, a to Gold-N oživující sérum a Minerální emulzi. Ta je ideální pro intenzivní noční regeneraci unavené, suché a citlivé pleti. Pokožka je díky ní po ránu velmi hebká a vyhlazená a postupně se stává odolnější vůči nepříznivým vlivům okolního prostředí. Jelikož je však emulze velmi silná, měla by se používat třikrát až čtyřikrát týdně místo nočního krému. Gold-N oživující sérum je poté koncentrovanou směsí minerálů z Mrtvého moře a sedmi přírodních olejů, jako je například hroznový olej, růžový olej, mandlový či heřmánkový olej. Sérum má silný revitalizující účinek a zahalí pokožku do hedvábného závoje. Sérum doporučuji používat třikrát týdně, taktéž místo nočního krému,“ dodává Krajňák.

V péči o pokožku však nelze podceňovat ani již zmiňovaný dostatek odpočinku. Během noci se totiž v pokožce odehrává množství chemických procesů a dostatečně dlouhý odpočinek je tak stěžejní. „Při zdravém a kvalitním spánku kůže doplňuje to, co jí chybí, obnovuje, regeneruje a vytváří nové buňky, kterými nahrazuje ty odumřelé. Proto většinou po probdělé noci vidíme následek nejvíce právě na obličeji, kterému stačí jediná noc a okamžitě nám to vrátí i s úroky. Při dlouhodobém nevyspání poté můžeme pozorovat, že má obličej nezdravý vzhled a pleť je více náchylná k poškození. U zdravého a dostatečně dlouhého spánku tak noční péče o pokožku začíná i končí,“ uzavírá Alexander Krajňák za NevO Dead Sea Spa.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?