Neusněte během podzimu na vavřínech. Své limity můžete otestovat ve hře, která se inspirovala známou pevností Boyard

Neusněte během podzimu na vavřínech. Své limity můžete otestovat ve hře, která se inspirovala známou pevností Boyard

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzim je pro mnoho z nás obdobím útlumu a melancholické nálady, kterou každý den přiživuje ne zcela komfortní počasí. A  přestože se pravděpodobně shodneme na tom, že některé venkovní volnočasové aktivity na podzim a v zimě ztrácejí na atraktivitě, tento fakt nemusí nutně znamenat, že jsme odsouzeni k několika následujícím měsícům v domácím vězení. Možností, jak potrápit mozkové buňky a otestovat svou fyzičku, je totiž hned několik. A my vám dnes přinášíme tu, kterou lze praktikovat v jakémkoli počasí.

TEPfactor pro rodiny, skupiny přátel i spolupracovníky

Na mysli máme hru TEPfactor, která se nachází v malé obci Chotilsko nedaleko Slapské přehrady. Vznikla v roce 2012, kdy zde areál plný dobrodružství a zábavy otevřel Tomáš Chroust, zakladatel a majitel TEPfactoru. Ten se inspiroval nejen dobrodružnými knihami, ale i světoznámou televizní soutěží Pevnost Boyard. Od té doby TEPfactor ušel kus cesty a nejen, že byly otevřeny další dvě pobočky v Dubaji a ve Varšavě, ale popularita této hry je natolik velká, že sem každoročně míří tisíce návštěvníků od rodin přes skupiny přátel až po kolegy mířící za teambuildingem. „Právě teambuildingové akce jsou naší specialitou. Účastníky zde zabavíme, ubytujeme, nakrmíme a jsme schopni zařídit i nejrůznější školení či konference v našich soukromých prostorách. Troufám si však tvrdit, že to není jediný důvod, proč k nám firmy míří ve velkém. Ten druhý, taktéž podstatný, je to, že TEPfactor je ideální příležitostí, jak prověřit týmového ducha. O tom to tu totiž celé je,“ říká event manager Tomáš Čížek.

A jak tedy TEPfactor probíhá? Hra se hraje v týmech po maximálně pěti osobách, přičemž každý tým má svůj název a obdrží herní čipy a karty. Následuje krátké vysvětlení pravidel a samotná hra začíná vstupem do jeskyně, kde na účastníky čeká 25 zapeklitých úkolů. Ty řeší každý tým individuálně a za každý splněný úkol obdrží indicii. Po nasbírání všech indicií poté může tým otevřít truhlici s pokladem, ze kterého si navíc může trochu uloupnout. „Hra není nijak časově omezena a ani není potřeba zoufat, pokud nějaký tým nesplní úkol hned napoprvé. Úkoly je totiž možné plnit v libovolném pořadí a na každý z nich je neomezené množství pokusů. Z osobní zkušenosti však můžu říct, že čím lépe bude tým spolupracovat, tím větší šanci na vyřešení úkolu má,“ dodává Čížek.

Prověřte své schopnosti

V TEPfactoru je zejména prověřována zručnost, síla, logika a odolnost a každý účastník si tu může vyzkoušet, kam až je ochoten zajít, nechá-li se vtáhnout do děje. „Každý jsme jiný, někdo logicky přemýšlí, někdo je fyzicky zdatný a někdo je zase vytrvalý. Proto TEPfactor doporučujeme nejen jako běžnou volnočasovou aktivitu, ale odpoledne strávené touto hrou vám něco málo napoví nejen o vás samých ale i o dalších členech týmu,“ uzavírá Tomáš Čížek za TEPfactor.

A jak se do Chotilska a na TEPfactor dostanete? Vřele doporučujeme udělat si na webových stránkách hry rezervaci, jinak riskujete, že se možná ve vámi vybraný den na řadu nedostanete. Do Chotilska je poté možné se dostat jak autem, tak městskou hromadnou dopravou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?