Nevlídný podzim klepe na dveře. Kam vyrazit o víkendu, když nám počasí nepřeje?

Nevlídný podzim klepe na dveře. Kam vyrazit o víkendu, když nám počasí nepřeje?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Posledních pár uplynulých dnů přineslo vydatné deště a lezavá rána, která nevyhnutelně signalizují přicházející podzim. A přestože nás pravděpodobně ještě čeká babí léto, je na čase začít hledat způsoby, jak strávit volný čas někde jinde než v přírodě. Pro tuto chvíli si s tím však nemusíte lámat hlavu. My pro vás totiž máme tip na to, jak strávit jedinečné a dobrodružné odpoledne v teple a pod střechou.

Řeč je o unikátní týmové hře s příznačným názvem TEPfactor, která díky svému provedení a umístění láká návštěvníky všech věkových skupin, a to za každého počasí a v každém ročním období. Nejedná se totiž o klasickou únikovou hru, které v Čechách v posledních letech zažívají boom, ale spíše o způsob, jak plnohodnotně strávit čas s přáteli či s rodinou a zároveň prověřit, jak si jako tým stojíte.

Týmový duch a schopnost táhnout za jeden provaz je v TEPfactoru zcela zásadní a abyste hru úspěšně absolvovali, je důležité spolupracovat a komunikovat s ostatními. Hra se skládá z 25 poměrně zapeklitých úkolů a vybrat si můžete ze 4 kategorií, které se zaměřují na logiku, zručnost, fyzičku či trpělivost. Po cestě za splněním úkolu zároveň sbíráte indicie a podaří-li se vám je posbírat všechny, otevře se vám tajemná komnata s pirátským pokladem, ze kterého si můžete kousek uloupnout. To, zda si jej však donesete domů, je už ve hvězdách, neboť se nezřídka stává, že tu narazíte na opravdové piráty.

Prostředí hry je poté inspirováno známou pevností Boyard, která se do podvědomí lidí dostala díky populární soutěži prověřující odolnost a zručnost účastníků. Oproti Boyardu se v TEPfactoru však nesetkáte s žádnou havětí, jako jsou hadi či pavouci, ale místo toho na vás čekají důmyslné úkoly, které prověří nejen vaše svaly a kondičku, ale také to, jak přemýšlíte.

TEPfactor se hraje v týmech po dvou až pěti lidech a doporučuje se všem ve věku od 10 let. Je tak vhodný nejen pro skupiny přátel či rodiny, ale například i pro firmy, které chtějí zorganizovat originální teambuilding.

Na paměti je pak důležité mít to, že v TEPfactoru nejsou důležité vlastnosti a dovednosti jedince, ale spíše to, jak dokážete z předností každého člena týmu těžit a zda se dokážete stmelit. Každý totiž vyniká v něčem jiném a zatímco je někdo fyzicky zdatnější, někomu to zase více pálí. Silnější hráči musí pomáhat těm slabším a přestože se může každému z vás zdát jeho způsob plnění úkolu jako ten nejlepší, v důsledku je třeba se dohodnout na společném řešení. V TEPfactoru se tak nejedná o jeden z mnoha způsobů, jak zahnat nudu, ale spíše o prověření a utužení vztahů celé rodiny či přátel.

Pro oblíbenost tohoto místa doporučujeme udělat si rezervaci na webových stránkách, otevřeno je poté každý den od devíti hodin od rána do devíti hodin do večera. A kde TEPfactor najdete? Jen třicet kilometrů od Prahy v malé obci s názvem Chotilsko, která se nachází u Slapské přehrady. Dostat se sem tak můžete nejen autem, ale i hromadnou dopravou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?