Nezapomenutelná svatba na podzim

Nezapomenutelná svatba na podzim

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Obřadní síně většinou zaznamenávají největší nápor na jaře a v létě, kdežto podzim máme spojený spíše s depresivní představou dlouhých a chladných dnů. Oprostěte se od představy, že podzim rovná se plískanice, temno a chlad, a představte si ho jako období plné barev, romantiky a hřejivého slunce. Pokud jste se rozhodli říci si vzájemné ANO na podzim, inspirujte se několika nápady a tipy, jak zařídit, aby byla vaše svatba nezapomenutelná.

Mnoho nevěst se září jako termínu pro svatbu bojí kvůli nevyzpytatelnému počasí. Vyhlídka na rychlé stmívání, lezavý chlad a brzy nastupující tmu způsobuje budoucím nevěstám spíše obavy. Přitom právě podzim je svou barevností ideální na krásnou svatbu jako z pohádky. Na zemi spadané kaštany, na stromech zbarvené listí, ve vzduchu je cítit příjemná vůně ořechů a zralých hroznů…Příroda na podzim hýří pestrými barvami, vůněmi i chutěmi, byl by proto hřích nevyužít babí léto pro svůj den D. Září totiž nabízí bezpočet možností, jak vyzdobit tento slavnostní den.

Výběr místa

Na podzim jsou nejkrásnější svatby venku. Pro venkovní svatby jsou ideální podzimní zahrady, zámecké parky či stromové aleje se spadaným listím. Skvělé je i to, že slunce na podzim zapadá dříve, a tak může vaše svatba proběhnout při západu slunce. Vzhledem k nestálému počasí je však dobré mít připraven záložní plán B. Hostiny pro svatebčany raději uspořádejte někde uvnitř než venku. Hezkým kompromisem s nádhernou atmosférou jsou verandy, místnosti s velkými okny či prosklené, aby vám neunikl pohled na krásu podzimní přírody.

Tipy na podzimní téma

V oblasti ladění designu a stylu svatby máme pro vás jedno milé povzbuzení. Pokud se rádi věnujete podzimním koníčkům, rozhodně popusťte uzdu fantazii a začleňte tyto prvky do dekorací. Můžete použít lampiony, draky, papírové girlandy nebo houby. Milým kreativním nápadem jsou prvky připomínající odlet ptáků do teplých krajin. Jednotlivé druhy ptáků můžete vyrobit z papíru či drátu a rozmístit je po celé místnosti, nebo vám mohou poletovat nad hlavami na provázcích visících ze stropu. Podobně budou fungovat zvířátka z kaštanů a sirek.

Ústřední dekorační prvek je vhodné použít již na svatebních oznámeních, jmenovkách a jiných tiskovinách. Může jím být ozdobena i karta s menu. Pokud váš nastávající holduje mysliveckému koníčku, můžete sál vyzdobit i trofejemi, kožešinami, jehličím, šiškami či spadanými listy. V duchu venkovské svatby se nebojte použít jako aranžmá luční květy, větvičky osypané jeřabinami, obilné klasy ani balíky slámy, které omotané bílou stuhou mohou posloužit nejen k dekoraci ale také k venkovnímu posezení pro hosty. Nezapomeňte vyzdobit i venkovní lavičky nebo židle.

Svatební šaty

Aby vše ladilo do posledního puntíku, přizpůsobte vybranému podzimnímu schématu i svatebních šatů. Pokud ráda experimentujete a bílé svatební šaty vám připadají fádní, je právě pro vás podzim ideální dobou na svatbu. Klasická bílá totiž ve spojení se zářivými teplými podzimními odstíny opravdu může působit trochu nudně a obyčejně. Vyberte šaty v podzimních odstínech, jakými jsou zlatá, oranžová, zlatohnědá, vínová, rudá. Pokud nechcete narušovat tradici nevěsty v bílých šatech, troufněte si alespoň na doplňky v takových barvách. Podzim přeje pestrým tónům, takže se barev rozhodně nemusíte bát. Nezapomeňte sladit ženicha, ten může mít třeba košili a kravatu v některém z podzimních zemitých odstínů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?