Online kurzové sázení láká čím dál více lidí, pozor však na podvodné tipy

Online kurzové sázení láká čím dál více lidí, pozor však na podvodné tipy

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kurzové sázení online je v České republice možné již od roku 2009 a nyní zažívá boom. Návštěvy kamenných poboček navíc v posledním roce extrémně omezila probíhající pandemie koronaviru a s ní související vládní omezení, a tak je nasnadě, že si k online sázkám nachází cestu i ti největší konzervativci. Úspěch v této disciplíně však není bez práce, přestože to je přesně to, co slibují podvodné tipy.

 

Těch přitom na nejrůznějších webových stránkách najdete bezpočet, po zadání klíčových slov do vyhledávače vyjedou tisíce více či méně relevantních výsledků. Ty se dělí na dvě skupiny, na placené tipy a na tipy zdarma. Jaký je mezi nimi rozdíl? A lze díky nim omezit čas, který byste jinak museli věnovat analýze statistik a sebevzdělávání v dané oblasti?

Experti na kurzové sázky mají v této problematice poměrně jasno. „Sázení si většinou snaží zjednodušit hlavně začátečníci, kteří konkrétnímu sportu nebo lize nechtějí věnovat čas. Kopírují tak tikety a uspokojí je náhodné výhry. Ty jsou však z dlouhodobého hlediska nerentabilní. Ještě horší variantou je poté kupování tipů na webových portálech, případně sociálních sítích. Cílem těchto tipů je přitom jen snaha vytáhnout ze sázkařů peníze. Pokud by totiž provozovatelé podobných stránek měli zisky, nepotřebovali by své tipy logicky prodávat. Od placených tipů tak velmi doporučuji dát ruce pryč,“ říkají experti ze sázkové kanceláře Fortuna. Na podvodné tipy ve velkém upozorňují i české sázkařské komunity a ta největší jména, která loví nezkušené sázkaře ve vodách internetu, jsou v dnešní době nevalně známá i lidem, kteří se o kurzové sázení ani tolik nezajímají. Ty největší kauzy byly několikrát propírány v médiích a před pár lety proběhla určitá míra osvěty.

Na druhou stranu, ne všechny tipy jsou podvodné a lze najít mnoho doporučeních, které jsou sázkařům k dispozici zdarma. Některé z nich dokonce nabízí i samotné sázkové kanceláře. Ostatní jsou pak k dispozici na sázkařských fórech. Ty byste však neměli využívat bez rozmyslu a je dobré vědět, jak odlišit dobrý tip od špatného tipu. Vždy si ověřte, čím je konkrétní tip podložen. Některé stránky například uvádí analýzy zápasů, ty jsou podpořené statistikami a u jednotlivých tipů najdete i předzápasové rozbory, které vám pomohou se rozhodnout, zda tipu využijete či nikoli. Důležitou roli u tipů zdarma je však i hodnota ROI za předchozí období a některé stránky zpřístupňují i informace o konkrétním autorovi tipu. Během chvíle tak vidíte, kolik analýz autor provedl a jaký je jeho dosavadní poměr výher.

Nutno ale dodat, že využívání jakýchkoli tipů je z dlouhodobého hlediska neudržitelné a myslíte-li to se sázením vážně, nakonec mu svůj čas budete muset věnovat. Ať už sledováním zápasů, prováděním analýz a rozborů a zkoumáním nejrůznějších statistik. Kurzové sázení je totiž z velké části hlavně o disciplíně a přestože můžete mít někdy štěstí, bez zevrubné přípravy nedosáhnete dlouhodobé návratnosti.

Ministerstvo Financí varuje: Účast na hazardních hrách může vést k závislosti! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardních hrách.

odáv

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?