Oslavte nadcházející svátek svatého Václava stylově!

Oslavte nadcházející svátek svatého Václava stylově!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zanedlouho nás v České republice čeká Den české státnosti, který připadá na 28. září a který je zároveň i svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete a patrona Čech a Moravy. A právě v tento den se na mnoha místech po celé republice konají tradiční svatováclavské slavnosti. My pro vás však vybrali jedno místo, na kterém jsou zábava, originální dobová atmosféra a dobré jídlo a pití zaručeny.

Na mysli máme Zámecký resort, který se nachází v malé obci s názvem Dětenice. Tu najdete zhruba v polovině cesty mezi Mladou Boleslaví a Jičínem, na okraji jedné z nejhezčích částí tuzemska – Českého ráje. A přestože nejsou Dětenice, co do počtu obyvatel a rozlohy, zrovna největší, již hodnou dobu se sem sjíždí turisté čeští i zahraniční. Hlavním lákadlem je zde totiž Středověká krčma, která před mnoha lety vznikla jako první restaurační zařízení svého druhu u nás a která je součástí Zámeckého resortu. V něm však najdete i místní pivovar, dva hotely a především, jak název sám napovídá, i překrásný barokní zámek s přilehlým zámeckým parkem.

A právě v prostorách zámeckého parku se 28. září budou konat ty pravé svatováclavské slavnosti. „Letošní svatováclavské slavnosti se konají v sobotu 28. září od 11 do 18 hodin v našem zámeckém parku a přestože nám ještě pár dnů do slavností zbývá, již teď mohu s jistotou říct, že se mají návštěvníci na co se těšit. Čeká na ně totiž nejen bohatý doprovodný program, ale samozřejmě i skvělé jídlo a pití“ láká zájemce manažerka dětenického komplexu Aneta Ondráčková.

Návštěvníci se dle všeho mohou těšit nejen na čerstvý burčák a moravská, italská či francouzská vína, ale také autentický gurmánský zážitek. Podávat se budou například chobotničky, ústřice, krevety, mušle, tatarák z tuňáka, středověký burger, opékané čuně a krocani, domácí bramboráčky, medová a uzená žebírka nebo dokonce i šašlik či kebab.

Na své si ale přijdou i ti z vás, kteří vínu neholdují a považují se za pivaře. Proudem totiž poteče i místní dětenické pivo z přilehlého pivovaru.

„Návštěvníci se také mohou těšit i na rytířské klání, tanečnice, středověkou kapelu, čarodějnice a kouzelníky. Pár minut po poledni se poté očekává i příjezd sv. Václava na koni, který byste zcela určitě neměli zmeškat. Vstupné na slavnosti je symbolických 50,- Kč pro dospělé, děti do 15 let mají vstup zdarma a vítání jsou i pejsci,“ uzavírá Aneta Ondráčková za Zámecký resort Dětenice.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?