Plavková sezona co nevidět zaklepe na dveře. Jaké plavky budou letos in?

Plavková sezona co nevidět zaklepe na dveře. Jaké plavky budou letos in?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Plavky již dlouho nejsou brány jen jako nutné zakrytí těla při pobytu o vody. Naopak, i toto oblečení provází vývoj a plavková móda snad nikdy nebyla tak různorodá, jako je právě teď. Jaké plavky tedy ale budou letošní sezonu in?

V jednoduchosti je krása

Přestože na trhu najdeme nespočet bohatě zdobených a pestrých plavek, tuto sezonu jsou v kurzu především plavky jednoduchých střihů a tvarů a s kombinací barev se tolik neexperimentuje. Navíc začínají módní návrháři laborovat nad tím, jak být i v plavkách elegantní, což se odráží na aktuálně dostupných kolekcích. „Asi nejoblíbenější elegantní plavky jsou tuto sezony dvoudílné i jednodílné jednoduché plavky z dílny francouzských návrhářů módní značky Chantelle. Ta se zaměřuje především na perfektní nositelnost svého zboží a návrháři této značky využívají nejnovějších poznatků u materiálů a vždy je skvěle skloubí s estetickou stránkou kolekce. Nejinak je tomu letos u nové kolekce plavek, které ocení především ženy, které upřednostňují jednoduchost a eleganci,“ říká Ing. Štěpánka Kupcová, jednatelka společnosti Oxalis dessous, která se zabývá provozováním specializovaných prodejen s dámským spodním prádlem již od roku 1994.

Chcete-li tak dát raději přednosti jednodílným plavkám a zakrýt například některé nedostatky, doporučujeme luxusní šedé plavky Chantelle s jemným zdobením a nádherným designem. Dáváte-li přednost bikinám, neotálejte a nakombinujte si na e-shopu Oxalis dessous horní i dolní díl plavek dle vašich preferencí.

Retro styl

Kromě jednoduchých střihů a něžných barev i nadále letí retro styl a je jen na vás, které léta si z předešlého století vyberete. Zatímco padesátá léta se vyznačují vysokým pasem kalhotek a cudnou podprsenkou, pro odvážlivce budou spíše vhodnější plavky z dob osmdesátek, které jsou většinou odvážněji vykrojené a mívají výraznější střih. „Dámám, které upřednostňují výstřednost, mohu doporučit například kolekci Désir D´Evasion francouzské značky Aubade. Ta nádherně kombinuje bílý podklad s pestrobarevnými květy, kterými jsou zdobené plavkové podprsenky, kalhotky, ale i krásně zpracovaná tunika. Tuto značku navíc ocení všechny ženy, které chtějí udělat dojem a zároveň se cítit pohodlně,“ dodává Kupcová.

Milovnice puntíků poté zcela jistě ocení kolekci Escale a st barth, ve které se povedlo přetvořit klasický puntíkatý vzor do velice moderního designu, který doplňuje jemné zdobení. Tyto plavky jsou k dostání v moderní tmavě modré barvě a výrazné červené, přičemž každá z barev je doplněna o kontrastní bílý puntík.

Kde plavky pořídit?

Jako u každého oblečení, i u plavek platí, že by se měla upřednostňovat kvalita nad kvantitou. Doporučujeme proto zabrouzdat na e-shop zmiňovaných prodejen Oxalis dessous, nebo zavítáte-li v blízké době do hlavního města, nevynechejte návštěvu jedné ze tří kamenných prodejen. Ty se nachází v Obchodním centru Chodov, v Paláci Adria či na Jungmannově náměstí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?