Podzimní imunitní opatření

Podzimní imunitní opatření

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Na rozdíl od loňska se září letos teplotně nijak nepředvedlo a od října můžeme čekat horko leda u rozpáleného krbu. Sychravo, ranní mlhy a barvy listí nám už napověděly, že podzim je v plném proudu se vším, co k němu patří: od začátku topné sezóny přes podzimní modely kralující přehlídkovým molům až po virové útoky na prostydlé orgány.

Přehazujeme tedy přední police v šatnících, na dno skříně nebo do skladovacích prostor odsouváme plavky a oblečení s letními květovanými vzory. Na dostupná místa pak vrstvíme čepice, rukavice, šály, svetry, tlusté ponožky a nepromokavé pláště. Na kuchyňské lince se teď budou několik měsíců střídavě povalovat vyluhované bylinky na průdušky, zbytky z ostrouhaného zázvoru a na zaschlých červených skvrnách od svařáku hřebíček, úlomky skořice a potrhaná kolečka citronu.

V domácí lékárničce si můžeme vybrat. Buď upřednostníme léky, které tlumí příznaky chřipky, zánětů horních cest dýchacích, snižují horečku apod., nebo se zaměříme na prevenci a do předních míst postavíme mořskou vodu do nosu ve spreji, aby se mrazem vysušená nosní sliznice stihla rychle zregenerovat, a dózičku léku Wobenzym, který nastartuje imunitní reakce těla v předstihu před očekávaným ohrožením každoročními virózami.

Pokud je na prevenci pozdě a nákaze jsme už podlehli, zahájíme bez odkladu enzymoterapii coby podpůrnou léčbu k nasazené medikaci, abychom se z nemoci mohli co nejrychleji dostat a nehrozilo nám zbytečné protahování a návrat onemocnění kvůli oslabené imunitě. Kromě toho lék Wobenzym uleví od bolesti, otoků a zrychlí hojení napadených sliznic. Pokud oslabenému imunitnímu systému dodáme zvenčí enzymy podobné těm, kterými tělo samo disponuje, zmobilizují se vlastní obranné procesy těla rychleji a účinněji. Dávkování je 3x denně 5 dražé léku Wobenzym. Více na www.wobenzym.cz

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?