Podzimní look: Jak vybrat ten správný účes?

Podzimní look: Jak vybrat ten správný účes?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Přestože podzim bezesporu patří mezi nejkouzelnější období v roce, jistě na něm najdeme i nějaká negativa. Přičemž jedno z těch horších jsou sychravá a nevlídná rána zahrávající si s naší imunitou, náladou a, co si budeme povídat, i vzhledem. Ta tam je každý den deset minut po opuštění domova pracně vytvořený make-up a účes. A zatímco, make-up lze většinou zachránit, vlasy po příchodu do práce dokáže zachránit jen fén či dostatek sponek. Jaký účes tedy v tomto období zvolit? A existuje pár dobrých rad, které zaručí bezchybný look po celý den?

Styling začíná u šamponu

Zatímco v létě je u většiny patrná snaha vlasy co nejvíce vyživit, hydratovat a především zjemnit, v podzimních a zimních měsících mohou být příliš jemné vlasy na obtíž. Ty totiž mají tendence se spíše mastit, jsou rozlétané, elektrizují a po zmoknutí je mnohem těžší je následně upravit. Podzimní péče tedy začíná již u šamponu, který bychom měli volit s vědomím, že vlasy budeme mýt častěji. Doporučit můžeme například šampon Nouvelle Herb z řady Every day, který šetrně myje a plně respektuje přirozenou rovnováhu vlasů a pokožky hlavy. Zároveň působí antibakteriálně a je vhodný i pro jedince s citlivou pletí. Co se kondicionéru týče, ten nanášejte vždy pouze na konečky vlasů, nikoli na pokožku hlavu. Tak rozčešete konečky a vlasy zároveň neztratí tolik požadovaný objem.

Správné fénování

Přestože je normálně doporučováno zkusit se obejít bez fénu na vlasy, v chladnějších měsících je jeho pravidelné užívání doslova nutnost. Nikdy však nechoďte spát s mokrými vlasy a pokud vám to čas dovolí, myjte si je až ráno před odchodem. Před samotným fénováním vlasy jemně rozčešte a vymačkejte z nich přebytečnou vodu. Následně aplikujte sérum pro ochranu před vysokými teplotami a znovu rozčešte pomocí hřebenu s širokými zuby. Poté můžete začít fénovat na střední až vysokou teplotu jen za pomocí prstů. Když jsou vlasy ze dvou třetin suché, vezměte si na pomoc kartáč, znovu je rozčešte a rozdělte vlasy na dvě poloviny. Poté přichází na řadu studený vzduch fénu, který pomůže zafixovat vlasy do požadovaného tvaru.

Tip: Vlasy na temeni fénujte vždy směrem dozadu. Tuto část vlasů rozdělte na tři části, které postupně vysušte od zadních pramenů k předním. Tak docílíte požadovaného objemu a vlasy se následně dají upravit na jakoukoli stranu.

Stylingové přípravky

Ať už se rozhodnete vyjít ven s vlasy rozpuštěnými nebo zvolíte jiný účes, pečlivě volte i stylingové přípravky. Většinou stačí celou hřívu jen zafixovat kvalitním lakem na vlasy bez nutnosti použití vosku či gelu. Mezi náš nejoblíbenější patří lak Nouvelle Eco Fixing, který vlasům dodává objem a lesk, nelepí a chrání vlasy proti vlhkosti. S lakem to ovšem nepřežeňte, stačí pouze malé množství.

Jaký účes tedy zvolit?

To, jaký účes zvolíte, se odvíjí zejména od toho, jak budete nadcházející den trávit. Víte-li, že budete celý den pobíhat venku a je pravděpodobné, že zmoknete, zvolte raději úhledný drdol nebo cop. To zabrání tomu, aby vlasy poletovaly a při případném dešti zůstanou na místě. Naopak, pokud budete přes den spíše v kanceláři, nebojte se nechat vlasy rozpuštěné, jen je upravte podle výše zmíněných pravidel.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?