Podzimní plískanice umí způsobit vlasové pohromy. Jak jim předejít?

Podzimní plískanice umí způsobit vlasové pohromy. Jak jim předejít?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Za sychravého počasí vlasy ztrácejí poddajnost a vzdorují našim snahám o styling. Pokud se navíc už od podzimu zahříváte nošením čepic a šál, pravděpodobně také bojujete s neposednými vlasy, poletujícími všude kolem. Umělá textilní vlákna se třou s těmi vlasovými a to vytváří statickou elektřinu. Pod čepicí se navíc vlasová pokožka více potí a mechanickým třením na vlasech ulpívá více mazu, který pokožka ve vlasech přirozeně produkuje. Jaké další vlasové pohromy hrozí našim vlasům v tomto období?

Podzim a zima jsou pro mnoho lidí období, která musíme útrpně přečkat, abychom se zase dočkali slunce a teplého počasí. I mrazivé počasí má však své kouzlo – výlet v podzimní přírodě nebo zimní pobyt na horách dokáže náš organismus zregenerovat intenzivněji než v létě. Proti zimě se chráníme teplým oblečením, šálami a rukavicemi, ale co s vlasy? Poradíme vám, jak je upravovat a postarat se o to, aby zářily v plné síle navzdory psímu počasí.

Bez pokrývky hlavy ani ránu

Před odchodem z domova nezapomeňte na pokrývku hlavy. Nejlepší postup je vlasy ráno učesat kartáčem a vybrat vhodnou pokrývku. Takové klobouky jsou zejména na podzim velmi módní. Vlasy dostatečně ochrání a vytvořený účes poškodí jen minimálně. Konečnou úpravu snadno provedete v práci během pár minut. Některé ženy mají zlozvyk ponechávat si pokrývku hlavy na hlavě i při návštěvě kaváren a restaurací. Tím vlasy velmi trpí. Pokožka hlavy se nezdravě potí a zapařuje, vlasy se více mastí. Nemluvě o účesu, který se tím poničí tak, že po příchodu domů vám nezbyde nic jiného, než vlasy znovu umýt.

Proteinová výživa zvenčí i zevnitř

Šampony a speciální kondicionéry jsou základ, v chladném období přidejte také vlasové masky a vyživující séra. Kvalitní přípravky obsahují velmi důležité základní stavební látky pro vlasy. „Základní stavební jednotkou nejen vlasů, ale také svalů, pokožky a doslova každého vlákna v našem těle jsou aminokyseliny. S přibývajícím věkem se zásoba aminokyselin v našem těle snižuje. Z vlasů se v průběhu času ztrácejí důležité aminokyseliny jako cystein, histidin, lysin, methionin, tryptofan a tyroxin. K doplnění potřebuje náš organismus proteiny, jehož jsou právě aminokyseliny základním stavebním kamenem,“ vysvětluje Renáta Gacká, vlasová expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle.

„Proteiny můžete doplnit zvenčí i zevnitř. Proteiny, které obsahují potraviny živočišného původu a zahrnují všechny druhy aminokyselin, najdete třeba v mléku a mléčných výrobkách, libovém masu, vejcích a rybách. Na proteiny se zaměřte i v případě výběru vlasových přípravků. Ucelená řada péče Double Effect obsahuje právě proteiny a výtažky z chmele otáčivého, které přispívají k napravení poškozených hloubkových struktur vlasu a zacelují vzniklé ranky a nerovnosti na jeho povrchu,“ dodává Gacká. Přípravy vlasy šetrně myjí a nezatěžují.

Přecitlivělá pokožka, lupy a svědění

Nadměrné vysoušení pokožky hlavy může vést k podráždění, zarudnutí, a dokonce i tvorbě svědivých lupů. Pokud i vy bojujete s neustálým nutkáním škrábat se ve vlasech, kupte si v lékárně speciální zklidňující šampon proti lupům. Šetrně vlasovou pokožku vyčistí a zamezí opětovnému výskytu nepříjemných šupinek.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?