Podzimní zútulnění domova krok za krokem

Podzimní zútulnění domova krok za krokem

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Nevlídné a sychravé počasí přímo svádí k častějšímu lenošení. Spolu s hodinami strávenými mezi čtyřmi stěnami vašeho domova ovšem začínají vynikat i drobné nedostatky, které bylo lehké v létě ignorovat. Potřeba dotvořit interiér k obrazu svému je tak na podzim zcela pochopitelná, ba přímo žádoucí. Na co se zaměřit a jak ze svého obydlí udělat domov, do kterého se následující měsíce budete chtít vracet?

Podzimní barvy

Zatímco jaro a léto je v domácnostech obdobím veselých barev a křiklavých doplňků, podzim spolu se zimou si naopak žádají zemité a nenápadné barvy, které mají uklidňující účinky. Ideální jsou odstíny šedé, hnědé či červené. Ty mezi sebou lze různě kombinovat a je poměrně jednoduché je v případě potřeby oživit barvami živějšími. Ani s těmito barvami to však v interiéru nepřehánějte a držte se jednoduchých kombinací.

Podzimní dekorace

K zútulnění domova jednoznačně patří i sezónní dekorace. A ta podzimní, ta dokáže být obzvláště barevná. Ne nadarmo totiž patří září a říjen k nejbarevnějším měsícům v roce a příroda nabízí nespočet možností, jak si interiér vyzdobit. Navštivte obchod pro kreativce, vybavte se tavnou pistolí a vydejte se ven pro podzimní plody, větvičky a listí. Z nich lze vytvořit nejrůznější věnce a další ozdoby. Inspiraci, jak na to, naleznete online na nejrůznějších fórech a sociálních sítích.

Relaxační koutek

Bez šálku zázvorového čaje a dobré knihy si spoustu z nás nedokáže toto roční období asi představit. I k relaxaci je ovšem potřeba vytvořit vhodné podmínky. Máte-li doma nevyužitý prostor, zauvažujte například nad pořízením ikonického ušáku, který se poslední roky vrací do módy. Na zakázku je například vyrábí společnost PK Interiér, specializující se na návrh a realizaci interiérů. Vybrat si u tohoto křesla můžete prakticky vše, od barvy a vzoru potahu až po tvrdost sezení. Kostra ušáku je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný konopným provazem a vyplněn africkou trávou a koňskými žíněmi. Podpěra v bederní části zase zajišťuje zdravý a pohodlný posed, který z tohoto křesla udělá kousek nábytku, z kterého se jen tak nezvednete.

Relaxační zónu můžete zároveň doplnit například i o taburet či malou knihovničku. Zároveň nezapomeňte i na patřičné osvětlení, vhodným kompromisem jsou stolní či stojací lampy, které zajišťují dostatek světla a zároveň vytváří intimní osvětlení.

Textilie

Textilie v interiéru vždy tvořily zásadní kus estetické výbavy. Řeč je o závěsech, kobercích či potahách sedací soupravy. Ty je vhodné zkombinovat do jednoho odstínu a opět platí, že je v těchto měsících vhodnější vybírat nenápadné tlumené barvy. Ty dodají místnosti nádech útulnosti a spolu s vhodně zvolenou malbou a osvětlením vykouzlí pohádkovou místnost. Závěsy vybírejte alespoň polopropustné, nechat si je můžete i ušít přesně podle vašich představ a požadavků.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?