Povánoční kila jít ne a ne jít dolů? Zatočte s nimi jednou pro vždy

Povánoční kila jít ne a ne jít dolů? Zatočte s nimi jednou pro vždy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Na internetu najdete celou řadu návodů a tipů, jak se snadno a hlavně rychle zbavit přebytečných kil. Nikdo vám už ale neřekne, že spousta z nich je spojená s pocity hladu a nepohodlí. Pokud tedy nemáte vůli ze železa, dietu po nějaké chvíli vzdáte. Zaměřte se raději na to, jak podstatně snížit chuť k jídlu a zbavit se tuku bez drastických diet, aby se zlepšil váš životní styl.

Omezte sacharidy

Velmi důležitou součástí zdravého hubnutí je omezení příjmu sacharidů. Sacharidy se dělí na jednoduché a složené. Ty jednoduché jsou často nazývány rychlými cukry a najdete je hlavně ve sladkých jídlech, cukrovinkách, sladkém pečivu nebo v čokoládě. Složené neboli komplexní sacharidy jsou bohaté hlavně na vlákninu. Patří sem ovesné vločky, luštěniny, celozrnné těstoviny nebo hnědá rýže. Pozor, je rozdíl mezi nízkosacharidovou dietou a nízkotučnou dietou. Zatímco při dietě s nízkým příjmem sacharidů můžete jíst do pocitu sytosti, nízkotučná dieta je spojena s drastickým snížením celkového množství přijímaných kalorií, a tedy s pocitem hladu.

Jezte bílkoviny, tuky a zeleninu

Každé vaše jídlo by mělo obsahovat potraviny bohaté na bílkoviny, zdravé tuky a zeleninu s nízkým obsahem sacharidů. Pokud se budete držet tohoto složení, podaří se vám automaticky snížit příjem sacharidů tak, aby tělo začalo brát energii z tuků. Mezi nejlepší zdroje bílkovin patří maso, ryby a plody moře nebo vejce. Dostatečný příjem bílkovin je při hubnutí zásadní – pomáhá zrychlit metabolismus a prodlužuje pocit sytosti.

Nebojte se jíst ani tuky. Držet totiž současně nízkosacharidovou a nízkotučnou dietu je recept na zaručený neúspěch. Budete hladoví, budete se cítit pod psa a snahy o zhubnutí brzy vzdáte. Mezi zdravé tuky, které byste do jídelníčku měli určitě zařadit, patří olivový olej, kokosový olej nebo máslo. Bohaté na prospěšné tuky jsou také ořechy. Zaměřte se na nízkosacharidovou zeleninu a nebojte se jí dát na talíř dostatečné množství – týká se to hlavně brokolice, květáku, špenátu, kapusty, zelí, hlávkového salátu nebo okurky.

Zkuste proteinovou dietu na klíč

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se rychle zbavit tuku, je ketonová dieta KetoMix.cz, kterou si můžete objednat „na míru“. Pokud dodržíte pečlivě celý dietní program, tuku se zbavíte rychle a trvale. Funguje vlastně na stejném principu omezení sacharidů a zvýšení podílu bílkovin a tuku. S tím rozdílem, že svůj proteinový jídelníček máte již dopředu sestavený. Nemusíte tedy nad ničím přemýšlet a trávit čas navíc složitým hledáním vhodných potravin.

Dietní program, včetně všech jídel, která pro dietu budete potřebovat, dorazí pohodlně až k vám domů a na vás bude už jen začít. Velkou výhodou tohoto typu stravování je, že v dietních jídlech najdete nepřeberné množství proteinových jídel – od proteinových koktejlů přes proteinové pečivo, těstoviny, kaše a polévky až po proteinové omelety nebo dokonce chipsy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?