Pozvěte jaro k sobě domů. Nápady, jak jednoduše proměnit interiér

Pozvěte jaro k sobě domů. Nápady, jak jednoduše proměnit interiér

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jaro pomalu klepe na dveře, a tak nastává příhodný čas vnést trochu té jarní atmosféry i do vašeho domova. Po dlouhých a temných zimních dnech potřebuje interiér osvěžit jarními barvami, zesvětlit a trochu provzdušnit. Inspirujte se zajímavými tipy, jak snadno a za málo peněz vyzdobit vaše bydlení.

Pokud si v průběhu ročních období zkrášlujete bydlení a měníte ho, neměli byste zaspat ani tuto krásnou roční dobu. Tak jako jaro přináší přírodě svěží zeleň a barevnost, měli byste svěží nádech vnést i mezi čtyři stěny vašeho domova. Nemusí jít o nákladnou přeměnu, stačí si pořídit ty správné dekorace za pár peněz a jarní vánek zavane i k vám. Pokud nepostrádáte tvořivého ducha, můžete se pustit do výroby jarních dekorací na vlastní pěst.

Nový nádech do interiéru

Po ponuré zimě interiér nejlépe oživíte v duchu hesla „v jednoduchosti je krása“ už jen tím, že si pořídíte jarní květiny, ať to budou řezané tulipány z farmářských trhů, narcisky či hyacinty v květináči. Pokud nejste milovníky barevných květů, svěžest do obydlí přinesou i nalámané čerstvé větvičky vrby jívy neboli kočiček anebo třeba třešně. Říká se, že ďábel se skrývá v detailu, proto se spíše než na velké a nápadné změny soustřeďte na drobnosti. Jarní ubrus na stůl, dekorativní polštáře, proutěné košíky, obrazy, ozdoby ze dřeva, textilu nebo slámy… možností je nekonečně.

Kusový koberec – malá, ale efektní změna

Díky kusovým kobercům si můžete každou sezónu dopřát jinak laděný interiér. Kromě toho, že mají koberce bezesporu výborné izolační vlastnosti a podílí se na celkovém estetickém vzhledu místnosti, jsou to také slušivé doplňky našich podlah. Kusové koberce pořídíte v nejrůznějších rozměrech i tvarech. Nabídka je tak rozmanitá, že bez problému seženete kousek na míru vašemu pokoji. A jaké s nadcházejícím ročním obdobím vybrat barvy a vzory?

„Bytový textil jako třeba kusové koberce, závěsy, potahy, polštářky či dekorace snadno vyměníte, až aktuální trendy odvane čas nebo teplé měsíce vystřídá zima a tuhé mrazy. Navíc vám neudělají díru do rozpočtu,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na bytový textil a podlahové krytiny z Koberce Trend. „S příchodem jarem uberte na svém barevném konzervatismu a pořiďte si stylové koberce v barvách jara. Barva svěže zeleného pažitu, červených máků nebo žlutých tulipánů – to přivane svěží vánek i pozitivní náladu do každého domova,“ říká Stuchlíková a dodává: „Pokud si pořídíte vzorované a vícebarevné koberce, nezapomeňte je sladit s ostatním bytovým textilem, jako jsou například závěsy, deky nebo polštáře.“

Jarní zátiší ve váze

V jednoduchosti je síla, není proto nic snazšího, než si vzít skleněnou vázu či nádobu různé velikosti a vsadit do ní libovolnou jarní rostlinu. Tu následně ukotvěte mechem, který nejenže vypadá skvěle a esteticky dotvoří celé zátiší, ale navíc pomáhá udržovat vláhu. V závěru ještě dozdobte libovolnými dekoracemi a máte hotovo.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?