Překonejte podzimní depresi kreativním tvořením

Překonejte podzimní depresi kreativním tvořením

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože si to většina z nás dost možná ještě nechce připustit a někteří mohou mít letní dovolenou ještě před sebou, je třeba začít brát v potaz fakt, že se letošní léto nebezpečně chýlí ke konci. Na vědomí nám to dává nejen nedávný začátek školního roku, ale ostatně i počasí, které se poslední dobou vždy po ránu zdá být vyloženě podzimní. Dny se navíc nebezpečně krátí, a před námi je tak několik sychravých měsíců, které vždy záhadně utíkají pomaleji než ty slunečné. Není se tak čemu divit, přepadne-li vás splín, který většinou opadá až s prvními jarními dny. Podzim však, přestože dokáže být melancholický, může být i jedno z nejhezčích ročních období. Dáte-li mu šanci.

Síla podzimu totiž spočívá v jeho barevnosti, která přímo nabádá k jakémukoli kreativnímu tvoření. Prim hrají barvy, jako je červená, oranžová či hnědá, které spolu dokážou vytvořit útulnou atmosféru a skvěle se vyjímají i v interiéru. Ne nadarmo jsou tak podzimní dekorace jedny z nejoblíbenějších a v obchodech pro kreativce je po nich každoročně velká sháňka. A přestože v dnešní době snad neexistuje nic, co by nedalo koupit za peníze, my vám doporučujeme udělat si doma chvilku pro sebe a pokusit se něco vytvořit vlastníma rukama.

Tomu ovšem většinou předchází alespoň krátký výlet do přírody pro potřebné propriety. Dívejte se po šípkách, kaštanech, bukvicích, šiškách, nejrůznějších větvičkách a samozřejmě i po listí. S trochou umu poté využijete i kousky březové kůry. Zároveň tím zabijete dvě mouchy jednou ranou – nasbíráte potřebný materiál a při procházce přírodou si vyčistíte hlavu. Není přitom třeba jezdit nikam daleko, a to ani v případě, žijete-li ve městě. Kolikrát totiž stačí zajít i jen do nejbližšího parku.

Doma však při tvoření využijete tavnou pistoli, která vám pomůže dosáhnout požadovaného efektu. Nejedná se však o žádnou závratnou investici, na pobočkách obchodu Idea Creative, které se nachází v Plzni, v Berouně či na Kladně ji seženete i s náplní přibližně za 200,- korun. Obchod zároveň provozuje i e-shop, a tak si můžete vše potřebné objednat z pohodlí domova, nenachází-li se žádná z poboček v blízkosti vašeho bydliště.

Přesto, pokud můžete, jeho osobní návštěvu doporučujeme. Při nejmenším tu totiž najdete spoustu inspirace a zároveň i jiné materiály, které jsou na podzimní tvoření jako dělané. Řeč je například o dekorační jutě či nejrůznějších podzimních nášivkách.

Jakmile poté máte vše potřebné, udělejte si například svařené víno, zapněte relaxační hudbu a pusťte se do tvoření. Tímto způsobem můžete trávit celé hodiny, neboť fantazii se meze nekladou a probrouzdáte-li vody internetu, jistě narazíte na tunu inspirace. Kreativní činnost je uvolňující a pomáhá překlenout období podzimních depresí. A co víc, ve výsledku vás budou těšit podzimní dekorace, které jste  vytvořili vlastníma rukama.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?