Při prodeji nemovitosti není prostor na zbytečné chyby, mohly by vás přijít draho

Při prodeji nemovitosti není prostor na zbytečné chyby, mohly by vás přijít draho

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stejně jako ke koupi, tak i k prodeji nemovitosti většinou dochází jen jednou za život. Cíl drtivé většiny lidí je přitom jeden a ten samý. Prodat nemovitost za maximální cenu a pokud možno, bez zbytečných průtah. Je to ale vůbec možné? A pokud ano, jaká je v dnešní době nejlepší strategie?

Chyb, kterých se můžete dopustit, je totiž hned několik. Všechny ovšem vychází z nedostatečného know how a všechny mohou vyústit v to, že v důsledku přijdete o značný zisk. Nabízí se tak využít služeb realitní kanceláře, která vám s prodejem pomůže od začátku do konce. Včetně ocenění nemovitosti, zajištění prohlídek a právního servisu. Nesprávné stanovení nabídkové ceny totiž může mít katastrofální následky. Pokud cenu stanovíte příliš nízko, přijdete o část možného zisku. A pokud ji stanovíte příliš vysoko, případní zájemci si vyberou jinou nemovitost. V této situaci pak nemá pozitivní efekt ani opakované zlevňování, které vede k pochybám potenciálních kupců.

Existují ale způsoby, jak dostat cenu nemovitosti nahoru. „Pro naše klienty nabízíme doplňkové služby jako navrhnutí a vybavení nemovitosti tak, aby se zvýšila její estetická a tržní hodnota. Průměrně tak dosahujeme až o 11 % vyšší prodejní ceny ve srovnání s cenovými mapami, což znamená, že klient na nemovitosti vydělá daleko více i přes zaplacení provize,“ uvádí Robert Poppl, ředitel realitní divize společnosti Bohemian Estates, která se mj. zaměřuje i na prodej nemovitostí.

V ceně služby je poté ocenění nemovitosti na základě osobní prohlídky, zajištění inzerce a následných prohlídek, vypracování kompletní smluvní dokumentace a samozřejmě i zajištění profesionálních fotografií a prezentace. Tyto neduhy totiž patří mezi další aspekty úspěšného prodeje, kteří mnozí podceňují. Úvodní fotografie přitom vytváří první dojem z nabídky a zároveň i motivuje k dalšímu čtení. „Profesionální fotografie a kvalitně zpracovaná prezentace včetně leteckých záběrů nemovitosti je pro nás samozřejmostí. Kromě toho je však důležité vědět i to, kde je nejlepší konkrétní nemovitost inzerovat. My se neomezujeme jen na standardní inzerci, ale nabízíme danou nemovitost přímo perspektivním zájemcům, a to nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí,“ vysvětluje Poppl.

Zanedbat nelze ani právní stránku prodeje. Ten je totiž třeba zabezpečit, a mít tak jistotu, že nakonec dostanete dohodnuté peníze a dostanete je včas. K finančním zádrhelům totiž může dojít hned z několika důvodů, a tak není zrovna šťastnou volbou právní servis podcenit. I v tomto případě je tak nasnadě svěřit se do rukou odborníků, kteří znají veškerá úskalí prodeje a vědí, čeho se vyvarovat. Kompletní smluvní dokumentace je, jak již bylo zmíněno, také součástí služeb při prodeji nemovitosti přes Bohemian Estates. Kromě toho je však také zajištěna úschova kupní ceny, která zaručuje, že nedojde k znevýhodnění ani jedné strany, pokud by se vyskytl jakýkoli problém.

Ať už tak na prodej spěcháte či nikoli, v každém případě se do něj nepouštějte bez předchozích zkušeností nebo bez pomoci odborníků, kteří znají realitní trh jako své boty a vědí, jakou strategii při prodeji zvolit. Jedině tak máte šanci nemovitost prodat rychle, bez rizika a za nejvyšší možnou cenu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?