Připravte pleť na jaro s kosmetikou s výtažky z Mrtvého moře

Připravte pleť na jaro s kosmetikou s výtažky z Mrtvého moře

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chladné teploty i ostrý vítr venku napovídá, že zima, i když letos mírná, zatím ještě neřekla poslední slovo. Postupně však začíná přibývat denního světla a slunce nám čím dál častěji ukazuje svoji vlídnější tvář. Neponechte nic náhodě a začněte s kosmetickými přípravami na jaro už teď. Po zimě je naše pokožka mdlá, unavená, suchá a má zašedlý tón, dopřejte ji tedy důkladnou péči v podobě šetrného peelingu odumřelých částí a infuzi plnou hydratace a minerálů.

Mrtvé moře je nejslanější vodní útvar na světě s nejvyšším zastoupením blahodárných minerálů. Na každý litr vody připadá více než kilogram soli a minerálů. A právě z vody a bahna z Mrtvého moře se vyrábí proslulá kosmetika s léčebnými účinky, která je skvělá pro celé tělo i vlasy.

„Voda Mrtvého moře obsahuje dvacet jedna minerálů a stopových prvků, přitom dvanáct z nich nenajdete v žádném jiném moři. Vysoká koncentrace těchto minerálů a dalších složek stimuluje metabolické funkce organismu a přispívá k rychlejší regeneraci a obnově buněčné struktury pokožky. Proto je cenným pomocníkem v boji proti předčasnému stárnutí a ztrátě pružnosti pokožky,“ říká Alexander Krajňák, zástupce společnosti NevO Dead Sea SPA, která spolupracuje s předními vědci na využití účinků Mrtvého moře v kosmetických přípravcích na tělo, pleť i vlasy.

Mýdlo z Mrtvého moře na tělo i obličej

Pokud s kosmetikou z Mrtvého moře začínáte, doporučujeme vyzkoušet základní produkt – mýdlo s obsahem soli a bahna z Mrtvého moře. Je vhodné pro každodenní používání na obličej i celé tělo. „Bahno má vynikající čistící schopnost díky přirozenému obsahu oxidu zinku. Sůl zase obnovuje přirozené pH pokožky a omlazuje kožní buňky. Mýdlová pěna tonizuje a jemně odstraňuje nečistoty, nadbytečný kožní maz a odumřelé buňky,“ vysvětluje Alexander Krajňák z NevO Dead Sea SPA.

Základní péči doplňte jednou za pár dní šetrným peelingem, který se postará o odumřelé kožní buňky. Právě ony často způsobují nezdravý našedlý a mdlý tón pleti. „Peelingový sprchový gel na tělo a obličej pro častější používání obsahuje drobná zrníčka soli z Mrtvého moře. Důkladně odstraní nečistoty a zanechá pokožku hladkou a hebkou na dotek, protože minerály celkově zlepšují pleťový hydratační faktor (pH) a udržují optimální množství vlhkosti v kůži,“ doplňuje Alexander Krajňák.

Hydratujte zvenčí i zevnitř

Dostatečný pitný režim je základ a bez něj to nepůjde. Denně vypijte alespoň dva litry čisté vody a přírodních bylinných čajů – pomůžete tak vašemu tělu vyplavovat škodliviny z těla ven. Když budete pitný režim dodržovat, vaše pleť bude pružnější a déle si uchová mládí. Vláhu zkuste doplňovat v průběhu dne i zvenčí například minerálním sprejem na obličej.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?