Připravte svou hřívu na jaro a dopřejte jí rozmazlující péči

Připravte svou hřívu na jaro a dopřejte jí rozmazlující péči

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letošní zima sice ještě neřekla své poslední slovo, ale i tak můžeme občas ve vzduchu zachytit vzdálený příslib jara. Teploty se pomalu, ale jistě vzdalují nule, nesmělé sluneční paprsky občas vykouknou zpoza mraků a den se pomalu prodlužuje. To je signál, abychom prozkoumali náš vlasový kosmetický arzenál a po náročné zimě dopřáli naší kštici předjarní restart. Jak po dlouhých chladných měsících dostat vysušené a křehké vlasy do kondice?

Postupné odkládání jednotlivých vrstev oblečení a pokrývek hlavy často nemilosrdně odhalí, čeho se na kštici dopustily mrazivé teploty, ostrý vítr, sníh a teplotní výkyvy. Zničené a unavené kadeře bez života přímo volají po osvěžujícím restartu a hloubkové regeneraci. Jak svým vlasům pomoci, pokud nechcete, aby je první teplé měsíce zastihly v tomto stavu? Vše se odvíjí od výživné a kvalitní kosmetické péče. To ale není vše. Poradili jsme se s odborníky, jak vlasům pomoci. Nasaďte speciální program vlasové péče, s jehož pomocí jim s přicházejícím jarem navrátíte zdraví, sílu a lesk.

Návštěva kadeřníka

Jarní revitalizaci hřívy prospěje v první řadě zkrácení, především zastřihnutí roztřepených konečků, kterým už není pomoci. Požádejte o radu svého kadeřníka a proberte s ním vlasové trendy na jaro 2018. Vzdušnější, lehčí sestřih vlasům po náročné zimě uleví a vdechne jim nový život.

Intenzivní regenerace do hloubky

S pozvolným odchodem zimy si na poličce v koupelně udělejte místo pro sadu intenzivně regeneračních produktů. „Je potřeba zpevnit vnitřní i vnější vlasovou strukturu, a tak zabránit větší lámavosti a křehkosti. Poškozený povrch je třeba zacelit, vzniklé nerovnosti vyplnit a posílit proteinovou výživou tak, aby byl vlas pevný, pružný a živý,“ radí Renáta Gacká, expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle. „Zároveň si ohlídejte, abyste vlasy přemírou kosmetiky různých značek nezatěžovali více, než je nutné. Stává se to, když máme urputnou snahu co nejrychleji vlasy ozdravit a zamést stopy po zimě. Dejte jim čas a starejte se o ně intenzivně, nicméně šetrně a s citem,“ pokračuje Gacká. „Doporučuji kosmetiku s obsahem blahodárných proteinů, jež vlasy vyživují a posilují. Obsahuje je například komplexní řada vlasové péče Double Effect pro narušené vlasy bez života. Kromě proteinů je bohatá také na výtažky z chmele otáčivého a keratin, proslulý ve vlasové péči svými reparačními a vyhlazovacími účinky.“

Jarní vlasopád

Naprostou většinu z nás na jaře postihuje takzvané sezónní vypadávání vlasů. V průběhu roku se počet vypadlých vlasů příliš nemění a pohybuje se spíše na nižších číslech. Běžná každodenní ztráta čítá kolem 50 až 100 vlasů. Na jaře se však toto číslo může dočasně dostat nad 100, v některých případech dokonce narůst i několikanásobně. Za sezónní výkyvy jsou podle vědců zodpovědné změny v hladinách hormonů prolaktinu a melatoninu v lidském těle, které mají přímý vliv na životní cyklus vlasu. Ten se skládá ze tří fází. Právě v jarním období se vlivem kolísání hormonálních hladin dostává do té poslední, telogenní neboli výpadkové fáze více vlasů. Toto řídnutí je naštěstí jen dočasné a nemělo by trvat déle než dva měsíce. Opatřete si doplňky stravy bohaté na vitamin C, zinek a selen. Dermatologové doporučují také aminokyselinu methionin, která je základní součástí keratinu. Právě keratin je základní stavební jednotkou pro vlasy a nehty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?