Přivítejte jaro detoxikací organismu

Přivítejte jaro detoxikací organismu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože počasí je ještě možná trochu na vážkách, zanedlouho nás čeká první jarní den. Začátky tohoto ročního období jsou však pro většinu lidí nelehké, projevuje se únava z předešlé zimy a jarní únava tak není jen prázdným pojmem, ale faktickým problémem, který se projevuje zejména u jedinců s oslabenou imunitou. Jak ale vlastně jarní únava vzniká a proč může pomoci právě detoxikace?

Vše, co potřebujete vědět o jarní únavě

Jarní únava dlouho dobu byla a mnohými ještě stále je považována za výmysl moderní doby. Opak je ovšem pravdou a přestože ji někdo může pociťovat méně než ostatní, jedná se o vyčerpání po fyzické i duševní stránce. Přece jen imunitní systém celý podzim a zimu poctivě pracoval na plné obrátky, aniž by však měl z čeho čerpat. S příchodem jara tak organismus drtivé většiny čerpá z rezerv z předešlých období a začínají se projevovat příznaky jako apatie, nechuť k jakýmkoli fyzickým činnostem, ale například i výraznější bušení srdce, suchá pokožka, lámavé nehty, bolest kloubů a mnoho dalšího.

Tyto projevy navíc nijak nesouvisí s tím, zda máme dostatek kvalitního spánku, ale k celému problému je třeba přistupovat komplexně. Žádoucí je tak nejen změna jídelníčku a životosprávy obecně, ale nejprve je nutné organismus zbavit škodlivých toxinů, které se v něm za posledních několik měsíců nahromadily a se kterými naše tělo již nemá sílu bojovat. Co jsou ale vlastně toxiny?

Druhy toxinů dle metody C.I.C.

Metoda řízené vnitřní detoxikace neboli C.I.C. (Controlled Inner Cleansing) rozeznává hned několik druhů toxinů, a to například toxiny ze životního prostředí, infekční mikrobiální ložiska a jejich toxiny, emoční toxiny, průmyslovou, potravinářskou a zemědělskou chemii, radioaktivní látky, cizorodé bílkoviny ze životního prostředí, léky, drogy a mnoho dalších. Mezi zdroje toxinů poté patří i samotná existence jedince a lidstva, strava a konkurenční živé organismy. A přestože lidský organismus je nastaven tak, aby se snažil toxiny přirozeně eliminovat, poruchy imunitních mechanismů mu v tom brání, a tak dochází k hromadění toxických látek a následkem toho poté vzniká velká variabilita symptomů a nemocí včetně zmiňované jarní únavy.

Jak detoxikovat?

Na začátku boje s jarní únavou tak stojí řízená detoxikace, a to za pomoci vhodné detoxikační kúry. Ta je naordinována osvědčeným terapeutem na základě indikace EAM přístroje Salvia, který dokáže určit konkrétní toxickou zátěž organismu. Jedna kúra trvá přibližně 5-6 týdnů a po jejím skončení je zkontrolován její efekt a navrhnut další postup. Mnohdy je ovšem spolu s detoxikací nutné upravit i jídelníček a změnit životosprávu, aby byl výsledek co nejefektivnější.

Osvědčeného terapeuta nejblíže našeho bydliště je možní najít na webových stránkách informační medicíny Joalis. A přestože je možné koupit vybrané preparáty přímo na e-shopu, detoxikace pod vedením odborníka umožňuje dosáhnout nejlepších výsledků, neboť je cílená přesně na náš organismus a obtíže.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?