Proč je dobré pojistit se proti úrazu?

Proč je dobré pojistit se proti úrazu?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

K úrazu můžete přijít kdykoli. Stačí jedno uklouznutí a rázem se vám může přihodit úraz, který vám zabrání ve vykonávání vašeho zaměstnání. Hojení zlomenin nebo naraženin je navíc často zdlouhavé a vyžaduje týdny nebo i měsíce v klidu. Pro tyto případy přijde vhod úrazové pojištění. Kde si ho sjednat a na kolik vás přijde?

Největším důvodem, proč je dobré mít úrazové pojištění, je hlavně fakt, že vás pojistné krytí zajistí na dobu, po kterou se léčíte a nemůžete chodit do práce. Ano, máte sice nárok na nemocenskou, ta je ale pro většinu lidí naprosto nedostačující. Kromě nákladů na každodenní život je potřeba platit energie, nájem nebo hypotéku a tyto výdaje většinou tvoří velkou část měsíčních nákladů. Jejich placení však odložit nejde.

K úrazu navíc nemusíte přijít jen při sportu nebo při rizikových činnostech. Něco se vám dost dobře může přihodit klidně i jen cestou do práce nebo doma. Stačí chvíle neopatrnost a problém je na světě.

Složky úrazového pojištění

Základní složkou každého úrazového pojištění jsou trvalé následky. Ty jsou po úrazu určeny lékařem a záleží na jejich stupni, podle kterého se následně vypočítává pojistné plnění. Trvalé následky se většinou zhodnocují až několik měsíců po úrazu, jen tak je lze zhodnotit spolehlivě.

Další základní částí pojištění je smrt. V tomto případě se pojistné plnění vyplácí pozůstalým. Vyplácí se předem domluvená částka. Ujistěte se, že máte specifikováno, kdo by měl v případě vaší smrti následkem úrazu peníze dostat, a že má tato osoba přístup k vaší pojistné smlouvě.

Odškodné za pobyt v nemocnici je většinou nutné si připojistit. Odškodné se vyplácí za každý den, kdy jste v důsledku úrazu v nemocnici. Také je možné si připojistit náhradu za kosmetické operace, pro které se rozhodnete v případě poškození povrchu těla.

Některé pojišťovny také nabízí možnost připojistit si drobná poškození. Ta sice nezanechávají žádné následky a většinou můžete normálně pracovat, jsou ale viditelným poškozením. K těm patří například vyražené zuby, jizvy apod.

Na konkrétní částku si s pojišťovnou můžete domluvit i bolestné. To je částka, kterou pojišťovna vyplácí za tělesné či duševní utrpení způsobené v souvislosti s úrazem.

Pro koho je úrazové pojištění vhodné?

Úrazové pojištění by si měli předně zařídit ti, kteří sportují nebo manuálně pracují. Hodit se ale může úplně každému. Pojistka navíc stojí jen pár korun a tu nejlevnější můžete najít na srovnávači pojištění Porovnej24.cz. Nejlevnější pojištění zde najdete už od 160 Kč za měsíc. Úrazové pojištění navíc vždy můžete rozšířit na plnohodnotnou životní pojistku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?