Profesionální správa nemovitostí má přidanou hodnotu i pro nájemníky

Profesionální správa nemovitostí má přidanou hodnotu i pro nájemníky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Profesionální správa nemovitostí je v České republice čím dál populárnější, Nabízí mnoho výhod nejen pro majitele nemovitostí, ale přidanou hodnotu poskytuje i nájemníkům. V čem jim může usnadnit život?

Snadná komunikace

Zatímco řešení stížností či různých požadavků s pronajímatelem může být někdy složité, při profesionální správě nájemníci komunikují se společností, která byt pronajímá. „U nás je každému nájemníkovi přidělena kontaktní osoba, na kterou se může kdykoli obrátit. Některé požadavky, například na opravu, lze navíc řešit online skrze mobilní aplikaci. Komunikace je tak maximálně efektivní a nikdo na nic nečeká, vše je řešeno hned. Nájemníci jsou vyslyšeni a jejich problémy řešeny,“ vysvětluje David Novotný z realitní společnosti Bohemian Estates, která se věnuje mj. i profesionální správě nemovitostí.

Rychlé opravy

Při profesionální správě je smluvně určené, za které opravy je zodpovědný nájemník a za které pronajímatel. Když tak nastane problém v pronajatém bytě, společnost pronajímající nemovitost rychle vyhodnotí, jak se bude k opravě přistupovat a zajistí rychlé a efektivní řešení. Velku výhodou jsou nasmlouvaní řemeslníci a dodavatelé, kteří daným nemovitostem určí vyšší prioritu. Nájemník zároveň nemusí s dodavateli komunikovat sám, stačí nahlásit problém a o zbytek je postaráno.

Pravidelná údržba

Společnost zajišťující profesionální správu nemovitostí se také stará o pravidelnou údržbu a servisní práce v pronajatém prostoru. To zahrnuje například údržbu výtahu, čištění společných prostor, kontroly bezpečnostních zařízení a další. Díky pravidelné údržbě je zajištěno, že nemovitost zůstává v dobrém stavu a veškeré potřebné opravy a revize jsou prováděny včas. Tím je zároveň minimalizováno riziko vzniku nejrůznějších poruch.

Bezpečnost

Z profesionální správy nemovitostí plyne i větší bezpečnost pro nájemníky, a to i po právní stránce. „Všechny smlouvy jsou koncipovány tak, aby neznevýhodňovaly ani jednu stranu. Vše je maximálně transparentní a férové a nájemníci se mohou spolehnout na to, že s nimi budeme jednat slušně,“ doplňuje Novotný z Bohemian Estates.

Administrativní úleva

Postaráno je i o administrativní stránku věci, například v rámci přepisu energií nebo pojištění domácnosti. O všechny tyto úkony se společnosti zajišťující profesionální správu postarají a nájemníci nemusí řešit prakticky vůbec nic.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?