Propadněte kouzlu kreslení s moderními fixami. Je to snazší, než si myslíte

Propadněte kouzlu kreslení s moderními fixami. Je to snazší, než si myslíte

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kreslení pomocí speciálních fixů je moderní alternativou k malování, které vyžaduje více soustředění, tréninku a píle. Oproti tomu kreslení s fixami je nenáročné a zvládnou ho i úplní začátečníci a rekreační kreslíři, kteří tímto způsobem mysli ulevují od stresu a napětí. Kreslení navíc, na rozdíl od malování, nabízí možnost zajít do větších detailů a přesnějších kontur, a navíc nemusíte složitě míchat barvy, abyste dosáhli požadovaných odstínů. Vyzkoušejte speciální stínovací fixy na kreslení, které na papíře odvedou dobrou službu a nezatíží ani vaši peněženku.

Výhodou kreslení bezesporu je, že můžete kreslit přesnější kontury – můžete si vyhrát s mírou detailu a vytvářet jemnější i ostřejší linie, podle požadovaného efektu. Kreslením se také lépe přenáší text a nápisy všeho druhu – barva z fixu navíc rychle schne a nemusíte dlouho čekat na zafixování. „Děti, ale i dospělí, kteří si oblíbili třeba antistresové omalovánky, doslova milují vybarvování, tedy vyplňování větších celků a ploch barvou a různými barevnými odstíny. Můžeme to bez nadsázky označit za zábavu pro celou rodinu! Tím, že odpadají starosti s mícháním barev a praním štětců můžete vaše předškolní děti nechat v klidu pracovat a oddat se jejich múzám, aniž byste se obávali o samotného výtvarníka a věci v jeho nejbližším okolí,“ říká Lenka Pachmanová, Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative.

Kromě kamenných obchůdků s výtvarnými a kreativními potřebami v Berouně, Plzni a Kladně provozuje i e-shop Koralky-dekorace.cz. V nabídce mají i fixy a popisovače různých značek. Například značka Chameleon původem z Anglie vyrábí unikátní fixy a popisovače, které se s přehledem mohou rovnat profesionálním psacím potřebám. Speciální fixy pomáhají dosáhnout kýžených výsledků zvědavým začátečníkům, vášnivým kreslířům, ale vyhovují i nárokům aspirujícím a pokročilým malířům. Ocení je kreativní tvůrci všeho druhu, proto je používají nejen studenti, ale i úspěšní umělci a profesionální designéři.

„Ať už jste amatér, úplný začátečník nebo naopak toužíte svůj umělecký projev posunout zase o kus dále, patentované fixy Chameleon jsou skvělou a cenově dostupnou výbavou. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců budete přecházet z barvy do barvy,“ vysvětluje princip, na kterém jsou fixy založené, Lenka Pachmanová.

Hodí se skvěle na práci s papírem, textilem i polymerem. Vytvoříte s nimi krásně a naprosto přirozeně jakýkoliv obrázek s přechodem barev ze světlého do tmavého odstínu. Díky blendování můžete různě zesvětlovat či ztmavovat barevné odstíny. Každý fix má totiž v sobě dva hroty, jeden štětečkový a jeden tenký. Pro dosažení blendovaného odstínu stačí, když fix napustíte blenderem ze zmizíkového hrotu. Výsledné obrázky tak dostanou ještě větší šmrnc.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?