Prožijte sychravý podzim v teple u otevřeného ohně. Originální zážitek vám k tomu naservírují v Dětenicích

Prožijte sychravý podzim v teple u otevřeného ohně. Originální zážitek vám k tomu naservírují v Dětenicích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Babí léto s posledními hřejivými paprsky je již za námi, a nás nyní čeká několik měsíců sychravého počasí. Není ovšem nutné propadat depresi a trávit všechen volný čas v posteli či na gauči. Aktivit, které můžete provozovat i během podzimu a zimy, je totiž nespočet a některé jsou daleko lákavější a příjemnější než ty, které drtivá většina obyvatel v těchto ročních obdobích provozuje. My pro vás vybrali místo, které vás zahřeje nejen svým vřelým prostředím, ale i programem, na který se zde můžete těšit.

Zámecký resort Dětenice

Zámecký resort Dětenice se dostal do podvědomí lidí hlavně díky své Středověké krčmě, která tu před lety byla otevřena jako první restaurační zařízení svého druhu. Název Středověká totiž nedostala jen tak zbůhdarma. Naopak měl všechny návštěvníky již před příchodem připravit na to, co je zde čeká.

Při vstupu do dveří mělo na všechny dýchnout zcela jiná atmosféra a především jiná doba, doba středověku. Tohoto efektu by se však nikdy nedocílilo jen interiérem, a tak šli zakladatelé Dětenického resortu ještě dál. Středověky laděné je tu například i menu, přičemž některé delikatesy z něj jsou připravovány tak, jako tomu bývalo dříve – na otevřeném ohni. Dobová atmosféra na vás však dýchne i díky místnímu personálu, jehož způsoby vám na počátku budou možná připadat lehce vulgární. Nenechte se však zmást. Vše je součástí předem připraveného scénáře, a tak i číšníci a servírky hrají svou roli. „V dnešní době už většina lidí ví, co od nás může čekat. I tak se ale stává, že může být někdo lehce rozhozen ve chvíli, kdy se mu číšník projde po stole či po něm místo platby hotově žádá partnerku. Ctíme ovšem dobu středověku a zakládáme si na tom, že u nás každý zažije stoprocentně autentický zážitek. S tím jde samozřejmě ruku v ruce i vyjadřování naší obsluhy,“ říká  s úsměvem manažerka dětenického komplexu Aneta Ondráčková. Ta zároveň dodává, že přemluvit obsluhu k takovýmto hereckým výkonům není nikterak těžké. „Náš personál si svou roli velmi užívá, což je na nich vidět a ve výsledku dokážou na svou stranu otočit i toho nejvíce konzervativního člověka. V jednoduchosti je přece jen síla,“ vysvětluje Ondráčková.

V krčmě se taktéž každý večer od 19 hodin koná speciální středověká show, na které se o vaši zábavu starají kejklíři, tanečnice či šermíři a tu a tam se zjeví i žebrák. Těšit se ale můžete i na ukázky dobového mučení, jako je poprava oběšením, řezání jazyka či upalování čarodějnic.

Pozadu však nezůstávají ani ostatní části Zámeckého resortu Dětenice. Návštěvníky láká i místní barokní zámek, ve kterém naleznou 14 plně zařízených pokojů, nástěnné malby al seco a al fresco a barokní a rokokové štuky. Kromě klasických prohlídek se tu také konají i prohlídky tematické, které provází čarodějnice, ježibaba či princezna. V listopadu poté každou sobotu dostanou slovo zombíci a oživlé hraběnky z 18. století. „Speciální zombie prohlídky budou probíhat každou listopadovou sobotu od desíti do sedmnácti hodin. Ty jsou určeny pro celé rodiny a jsou vhodné i pro děti,“ uzavírá Aneta Ondráčková za Zámecký resort Dětenice.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?