Říjen ve znamení strašidelných sobot pro děti ve středověkých Dětenicích

Říjen ve znamení strašidelných sobot pro děti ve středověkých Dětenicích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nový školní rok rázně ukrojil z koláče času, který děti mohou věnovat zábavě a hraní, a přinesl s sebou opět pevný režim a školní povinnosti. Mnoho možností zábavného vyžití nepřináší ani podzimní počasí – chladné teploty i brzké stmívání děti čím dál více zdržují doma, kde se daří nudě a zahálce. Využijte dlouhých podzimních odpolední a večerů a vezměte vaše ratolesti na víkend plný zážitků, na které budou ještě dlouho vzpomínat.

Malá obec Dětenice leží v trojúhelníku, který na mapě tvoří města Jičín, Mladá Boleslav a Nymburk. Podle pověsti vznikly Dětenice v místě, kde kníže Oldřich v polovině 11. století při projížďce krajem nalezl dva opuštěné chlapce. Oldřichovi se sirotků zželelo, proto se jich ujal a zanechal s nimi několik svých lidí, aby je chránili a vychovali. Podle nalezených dětí byla zdejší osada nazvána Dětenice.

Celá oblast je dnes oblíbená u výletníků a chalupářů pro turisticky zajímavá místa v kraji. Jedním z hlavních lákadel pro ty, kteří hledají aktivní odpočinek a nové zážitky, je Zámecký resort Dětenice s vyhlášenou středověkou krčmou. Místo si oblíbily zejména rodiny s dětmi, protože celý resort nabízí spoustu sezónních akcí i stálých programů pro malé i dospělé návštěvníky.

Nejznámější památkou v Dětenicích je zámek v pozdně barokním slohu. Původně ho chtěl majitel jen opravit a částečně zpřístupnit veřejnosti. Bohatá historie tohoto místo ho ale nakonec inspirovala k vybudování celého Zámeckého resortu, který využívá i přilehlé okolí zámku, kde se nacházela rozlehlá středověká panství. Kromě zámku a místního pivovaru s interaktivním muzeem piva si společně s dětmi můžete užít pohádkové prohlídky, rytířské turnaje a další středověké kratochvíle.

Co přichystaly Dětenice dětem na podzim?

Temnou dobu středověku dávno odvál čas a veškeré znalosti, které o něm děti mají, čerpají z vlastivědy a dějepisu. Učebnice se však, jak známo, netěší příliš velké popularitě a informace z nich vyčtené se často zapomínají stejně tak rychle, jak se přečtou. Spojte příjemné s užitečným a tuto kapitolu z historie dětem ukažte na vlastní oči. A nejen oči, neboť program rozlehlého dětenického resortu umí nasytit všechny smysly.

„Aby děti s podzimem a návratem školních povinností neklesaly na mysli a neměly pocit, že s prvním zářím se z jejich dnů vytratí zábava a zážitky, přichystali jsme pro ně na podzim plno zajímavých akcí. Každou říjnovou sobotu od 10 do 17 h jsme pro malé děti i školáky připravili prohlídky zámku v Dětenicích ve společnosti čarodějnice. Během netradiční prohlídky se děti za svitu plápolajících svíček od zdejší ježibaby Žizeldy dozvědí, jak se na Dětenicích žilo v minulosti a dnes. Hodné děti se nemají čeho bát. Bavit se bude celá rodina,“ láká rodiny s dětmi na speciální program Aneta Ondráčková, manažerka Zámeckého resortu Dětenice.

„A pro větší strašpytly jsme nachystali nedělní program – prohlídky zámku s princeznou. Netradiční prohlídka bude tentokrát zpestřená pohádkovým příběhem,“ doplňuje Ondráčková. Když dětem pod náporem nových zážitků vyhládne, můžete si dát společný rodinný oběd či večeři ve vyhlášené středověké krčmě.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?